27-28 лютого у спорткомплексі ПАТ «Соціальні ініціативи Запоріжжя» на командний чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні зібралися 398 представників з 26 регіонів нашої держави, серед яких 16 майстрів спорту міжнародного класу та 93 майстрів спорту. Від Хмельниччини на доріжках та в секторах манежу виступило 6 атлетів, котрі наразі набирають хорошу спортивну форму.

Головною героїнею чемпіонату стала броварчанка Аліна Шух, яка встановила юніорський рекорд світу у п’ятиборстві (4550 очок). Попередній (4535 очок) з 1.03.2002 року належав Кароліні Клюфт зі Швеції.

А на рахунку подолян дві перемоги. В секторі для стрибків у довжину лише хмельничанка Марина Бех перевершила 6-метровий  рубіж серед жінок. Її найкраща спроба на 6 м 45 см (3-й результат в Європі) все ж не в повній мірі задовольняє амбіційні плани Марини на зимовий сезон.

Досвідчений полончанин Олег Каяфа, фінішувавши третім в перший день на дистанції 1500 м (4 хв. 00,14 сек), наступного ранку впевнено виграв 800-метрівку (1хв 54,91 сек) серед чоловіків.

І якщо вказані лідери збірної області, які досягли рівня майстра спорту міжнародного класу, вже не один рік радують прихильників свого таланту, то цього разу проявила бійцівські якості і здібна молодь з Кам’янця-Подільського. Так, Тетяна Палінкаш, 1999 року народження, спромоглася третьою завершити біг на 3000 м (10 хв 20,59 сек) і стати п’ятою на півторакілометровій дистанції (4 хв 46,63 сек) серед жінок. Сподіваємося, що через два тижні на юніорському чемпіонаті України в Сумах вона буде однією із головних претенденток на призові місця.

Віталій Капітанець, 1995 р.н., здобув 4-те місце у бігу на 3000 м (8 хв 43,15 сек) та став 6-м після завершення забігу на 2000 м з перешкодами (5 хв 56,43 сек).

Дебютанти всеукраїнських змагань серед дорослих Анна-Марія Біба та Назар Назарійчук, обидва 1998 р.н., у своїх дисциплінах зупинилася на 10-тій (спортивна ходьба на 5000 м – 27хв 25,23 сек) та 12-тій (біг на 800 м – 2 хв 00,09 сек) позиціях відповідно. У підсумку шестеро названих спортсменів здобули 136 очок, що вивело збірну нашої області на загальне 15-те місце. А до трійки кращих команд увійшли і отримали кубки:

1. Дніпроепетровська область – 531 очко (76 учасників);
  2. Черкаська область – 447 очок (30 учасників);
  3. Харківська область – 4 41 очко (28 учасників).

Допомогли збірній Донецькій області посісти високе 4-те місце троє колишніх вихованців ДЮСШ Хмельниччини. Зокрема, Вікторія Ткачук з Нетішина та Олена Сідорська з Полонного зайняли особисті 2-гі місця в бігу на 400 м (56,36 сек) та 1500 м (4 хв 24,19 сек) відповідно. Така ж позиція була і в естафетній (200+400+600+800) м жіночій команді Донеччини за їх участю.

Андрій Аліксійчук з Шепетівського району фінішував 6-м (4 хв 04,99 сек) на півторакілометровій дистанції.

Це був лише перший великий національний старт. Попереду ще Кубок України, який відбудеться 11 лютого в Києві та чемпіонат України (Суми, 17-19 лютого), який стане вирішальним етапом відбору на чемпіонат Європи у приміщенні (3-5 березня, Белград).

Витрати на відрядження подолян у Запоріжжя взяло на себе управління молоді та спорту Хмельницької ОДА.