Протягом  двох днів 470 легкоатлетів, що представляли 24 областей і столицю, виборювали в Івано-Франківську високі місця на чемпіонаті України з кросу у 5 вікових групах, а також путівки для подальшого  виступу на європейській першості в Нідерландах .

Тож конкуренція цьогоріч була високою , адже в більшості видів програми на старт виходило від 40 до 90 кросменів. З 19 спортсменів збірної Хмельниччини  до числа призерів зуміла пробитися лише полончанка  Анжела Бондар, яка стала бронзовою медалісткою серед дівчат до 16років на дистанції 1км. Близьким до здобуття нагород був хмельничанин Тарас Чукань, котрий двічі фінішував четвертим серед молоді (чоловіки до 23років) .На жаль, він так і не призвичаївся до крутих спусків та поворотів коли долав 8 та 2 кілометри на непростій трасі. Саме в цьому компоненті його основні суперники мали незначну перевагу, що і позначилось на кінцевих результатах. До чільної десятки також увійшли: славутчанин Антон Мігель (5 місце, 2км, юнаки до16р), полончанин Ігор Єзерський (8 місце, 2км, юнаки до16р), Андрій Атаманюк (6 місце, 3км, юнаки до18р) та Тетяна Палінкаш (8 місце, 4км, юніорки до 20р) з Кам’янця – Подільського . Досить рівний виступ інших членів  нашої збірної дозволяв сподіватись на  командне призове місце, проте із-за неузгодженості організаційних питань не змогли сформувати склад змішаної естафети, що і визначило четверту підсумкову позицію хмельничан. За результатами цих змагань до складу збірної команди України на 15 чемпіонат Європи з легкоатлетичного кросу, який 9грудня прийматиме Тілбург (Нідерланди), включено Тараса Чуканя. Саме в цьому місті його тренер, майстер спорту Леонід Рибак в складі національної збірної у 2005році виборов бронзову медаль чемпіонату Європи на 10- кілометровій кросовій дистанції. Разом з Тарасом на престижну європейську  першість вирушать  наші земляки, котрі зараз представляють інші регіони:Вадим Лонський,  Андрій Аліксійчук, Олег Каяфа.