З 14 по 19 липня 2019 року в спорткомплексі“Епіцентр”(м .Городок Хмельницької області) відбувся чемпіонат України з важкої атлетики серед чоловіків та жінок.

Більшість представників Хмельниччини не лише здобули чимало індивідуальних і командних нагород, але й оновили рекорди України серед різних вікових груп, покращили особисті досягнення.

У жінок на лідируючі позиції серед вітчизняних атлеток вийшли хмельничанки, майстри спорту міжнародного класу:Аліна Марущак (вагова категорія 71 кг), яка встановила три рекорди України серед дорослих, як в окремих вправах (ривок-99 кг, поштовх-118 кг),так і в сумі двоборства (217 кг), та Ангеліна Ломачинська (вагова категорія 49 кг),що також підняла переможні 156(71+85) кілограмів.

Залікові очки для нашої команди також здобули Юлія Костінська-5 місце, в.к. 55 кг, cума 149(69+80)кг з Волочиська, хмельничанки Анна Бондаренко-6 місце, в.к. 55 кг,cума 144(63+81)кг, Лілія Гонимар-5 місце, в.к. 49кг,cума 132(62+70)кг та Аліна Грек-9 місце, в.к. 59кг,cума 143(61+82)кг з Кам’янця-Подільського.

Ще дві хмельничанки, котрі виступали особисто у ваговій категорії 55 кг, вперше підкорили норматив майстра спорту:Тетяна Ямкова-13місце,сума130(57+73)кг та Ольга Баштанюк -14 місце,cума 130(57+73)кг.

У підсумку серед 23 жіночих команд призові місця посіли:

1.Харківська область-1268 очок.

2.Хмельницька область-940 очок.

3.Донецька область-573 очки.

Тріумфальним став виступ чоловічого складу збірної Хмельниччини. Її лідер-діючий чемпіон Європи, заслужений майстер спорту України  Дмитро Чумак вкотре оновив рекорди країни серед чоловіків. Виступаючи у ваговій категорії 109 кг,він підняв у ривку 181 кг і зафіксував у поштовху 221кг. Третім рекордом стала і його переможна сума (402 кг) у двоборстві.

Ще одно “золото” виборов Володимир Болгарін, в.к. 81 кг, cума 326 (ривок-156,рекорд України,а поштовх-170) кг.Срібна медаль дісталася Ярославу Заболотному ,в.к. 61 кг,cума-250(115+135)кг. Усі троє з Хмельницького. Нагороду такого ж ґатунку здобув Андрій Божук, в.к. 96 кг, сума 362(ривок-166,поштовх-196) кг з Волочиська. Усі вказані три результати-рекорди  України серед юніорів віком до 20 років.

Залікові очки для команди також здобули хмельничани Руслан Сідор-6 місце, в.к. 67 кг,cума 244 (110+134)кг та Богдан Попек-8 місце, в. к. 102 кг,cума 309(144+165)кг, Юрій Войтов -5 місце, в.к. 73 кг,cума 274 (125+149)кг з Чемерівець, Михайло Бойко-11 місце, в.к .73кг, cума 260 (112+148) кг з Летави, кам’янчанин Володимир Маслій-7 місце, в.к. 81кг,cума 293(133+160)кг.

Cпільними зусиллями наші важкоатлети-чоловіки впевнено вибороли командну першість серед збірних 24 регіонів.

До призової трійки увійшли:

1. Хмельницька область-1391 очко.

2.Львівська область-1002 очки.

3.Луганська область-908 очок.

Варто відмітити, що чемпіонат України відбувся на високому організаційному рівні, прямі репортажі виступів важкоатлетів,яким для  заліку необхідно було продемонструвати результати не нижче нормативу майстра спорту, можна було спостерігати на телеканалі ХSPORT.

За підсумками змагань визначились кандидати для участі в  чемпіонатах світу серед чоловіків та жінок (18-27.09.2019, Паттайя, Тайланд) та Європи серед юніорів до 20 років та молоді до 23 років (17-27.10.2019,Бухарест,Румунія).

Чемпіонат у Городку пройшов під патронатом голови Федерації важкої атлетики України Олександра Гереги, який в останні роки створив належні умови для занять цим видом спорту в різних куточках нашої держави,в першу чергу побудувавши та реконструювавши ряд спортклубів “Епіцентр” в Хмельницькій області,що відповідають міжнародним стандартам.  Є впевненість і бажання згодом провести в Україні чемпіонати світового і європейського рівня для важкоатлетів різних вікових груп.