Українці на чемпіонаті світу з фехтування

З 15 по 23 липня столиця Угорщини Будапешт приймала чемпіонат світу з фехтування. Для українців він став одним із найуспішніших  за останні роки, адже здобуто 4 нагороди. Золоту медаль в індивідуальному турнірі серед 147 шаблісток, де виступала і нетішинка Аліна Комащук, виборола лідер нашої збірної Ольга Харлан. Обоє партнерок по команді вдало долали суперниць на шляху до медалей.

У поєдинку за вихід до півфіналу  вони зустрілись  між собою. Бій розгортався за доволі нервовим сценарієм. На перерву дівчата пішли, коли лідирувала Аліна – 8:7. Однак, після хвилинної паузи Харлан зрівняла рахунок, і тепер уже боротьба йшла удар в удар. Як результат – перемога більш досвідченої Ольги з рахунком 15:14,яка в подальшому і стала чемпіонкою. Таким чином, Харлан виграла вже четверте золото світових першостей в особистому заліку, ще дві золоті нагороди Ольга раніше здобула в командних змаганнях.Аліна ж задовольнилась 8-м місцем.

Інший представник Хмельниччини-також нетішинець Дмитро Пундик, посів 46 позицію в індивідуальному турнірі серед 159 шаблістів.

Дві бронзові медалі на рахунку українських шпажистів в особистих змаганнях:у Ольги Кривицької серед жінок та в Ігоря Рейзліна -серед чоловіків. А чоловіча команда з фехтування на шпагах дійшла до фіналу і здобула срібні нагороди.

Жіноча збірна з фехтування на шаблях у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Вороніної та Юлії Бакастової посіла шосте місце. В 1/16 фіналу українки не помітили Тайланд (45:22), далі розібрались із Японією (45:34), а в поєдинку за вихід у півфінал програли майбутнім віце-чемпіонкам турніру – Франції (34:45).

У боях за 5-8 позиції українські шаблістки виграли в США (45:38), а після, поступились господаркам  – Угорщині (40:45).

Чоловіча збірна  України з фехтування на шаблях,в складі якої був Дмитро Пундик,зайняла 13 місце серед 32 команд.

Названі українські призери чемпіонату, наша Аліна Комащук  та команда шаблісток  покращили свої рейтинги і мають хороші шанси на здобуття путівки для потрапляння на Олімпійські ігри 2020 року.

Comments are closed.