В столиці Азербайджану Баку 27 липня завершилася  програма ХV Європейського юнацького олімпійського фестивалю (ЄЮОФ). Протягом 7-ми днів понад 3600 найсильніших юних атлетів Старого світу віком 14-18 років змагалися у 10 видах спорту.

Представники  38 держав з 48 країн-учасниць отримали медалі,з них 26-золоті.  68  вітчизняних атлетів були задіяні у велоспорті, волейболі, дзюдо, легкій атлетиці, плаванні,  боротьбі та спортивній гімнастиці.Юні українські олімпійці здобули рекордну кількість медалей за всю історію виступів на літніх Фестивалях. В активі нашої збірної  25 нагород (8 золотих, 7 срібних, 10 бронзових) і у підсумку  шосте місце у загальнокомандному заліку .

Переможцями ЄЮОФ-2019 у складі збірної України стали:

легка атлетика – Марія Горєлова (стрибки у довжину);

спортивна гімнастика – Ілля Ковтун (багатоборство, бруси, перекладина, командна першість), Назар Чепурний (вільні вправи, кінь, командна першість), Володимир Костюк (командна першість);

плавання – Ростислав Крижанівський (брас, 100 метрів).

Срібні та бронзові нагороди українські спортсмени завоювали в дзюдо – Сергій Неботов (вагова категорія до 66 кг), Микита Голобородько (50 кг), Тимур Валєєв (81 кг), Юлія Курченко (63 кг); греко-римській боротьбі – Олександр Яковлєв (51 кг), Мар’ян Голубовський (65 кг); плаванні – Ростислав Крижанівський (брас, 200 метрів), Євгенія Жукова (спина, 100 метрів); легкій атлетиці – Роман Петрук (стрибки у довжину), Артур Фельфнер (метання списа); спортивній гімнастиці – Ілля Ковтун (вільні вправи), Назар Чепурний (кільця), Володимир Костюк (бруси, кінь), Анастасія Мотак (опорний стрибок); вільній боротьбі – Іван Терзі (51 кг), Іван Семенов (65 кг).

Представникам нашої області цього разу, на жаль, не вдалося зійти на п’єдестал. Хмельничанки  Надія Гречка, Катерина Зуй, Валерія Нудьга  в складі збірної волейбольної жіночої команди України посіли 7 місце. Зі своїми суперницями українки зіграли таким чином: на груповому етапі турніру-з Росією 0:3(17:25,17:25,13:25), Румунією 0:3(17:25,18:25,14:25),Болгарією-3:0(25:16,25:23,25:15),а в протистоянні за 5-8 місця-з Білоруссю1:3(27:25,21:25,23:25,20:25)і ,знову, з Болгарією3:0(25:18,25:23,25:21).

Велосипедистка Дарина Нагуляк  взяла участь в двох перегонах на шосе і посіла   21-е місце в індивідуальній гонці на 10 км  та 42-е місце у груповій гонці на дистанції 50 км серед 75 спортсменок .

Олександра Іщенко (вільна боротьба, 65кг)   у стартовому поєдинку поступилася (0:10) Зофії Половчик з Польщі -14 місце.

Cподіваємось, що головні перемоги у хмельничанок попереду, де їм знадобиться набутий досвід міжнародних змагань у Баку.

Наступний літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль 2021 року прийматиме Банська-Бистриця (Словаччина).