Легкоатлетичний турнір на Хмельниччині

У Хмельницькому за ініціативи і підтримки регіонального відділення Національного олімпійського комітету України втретє проведено Відкритий обласний турнір з легкої атлетики серед ветеранів.

24-25 серпня в змаганнях у 14 дисциплінах  взяли участь понад 60 досвідчених спортсменів віком від 30 до 82 років з 12 міст, районів,об’єднаних територіальних громад Хмельниччини , двох сусідніх областей: Чернівецької та Івано-Франківської і столиці.Цьогорічною особливістю  турніру стало те, що в його програмі було проведено змагання з легкоатлетичних стрибків (висоти, довжини, потрійного стрибка) за участю всіх вікових груп ,включаючи дітей шкільного віку,на призи уславленої землячки-першого майстра спорту в стрибках у висоту серед жінок в Україні Олени Шабленко (Кудрявцевої).Тож усього на бігових доріжках та в секторах спорткомплексу “Поділля” виступило біля 100 легкоатлетів.                                                                    

На урочистому відкритті спортивного дійства їх привітали перший віце-президент Асоціації ветеранів спорту України Олімпійський чемпіон Володимир Іванов, голова правління обласної організації ветеранів спорту, член виконкому відділення НОК  Віктор Барбалюк,почесний президент обласної федерації легкої атлетики Анатолій Мельник.Вони також вручили подарунки місцевим легкоатлетам-ювілярам:дворазовій учасниці Олімпійських Ігор Тетяні Загрійчук(Філонюк),факелоносцю естафети Олімпійського вогню 1980 року Анатолію Андруховському,відомому в краї поету-пісняру,члену відділення НОК Анатолію Пасічнику.                   

Право підняти Державний прапор України та прапор НОК України надали срібним призерам цьогорічного чемпіонату світу з легкої атлетики серед ветеранів в польському Торуні Олені Поблічко (диск) та Миколі Оніщуку(спортивна ходьба). А далі спортсмени вийшли на старт. Місця в окремих дисциплінах визначали за рейтингом, який враховує результат і вік атлета. У найкращій формі наразі серед чоловіків перебуває багаторазовий призер всеукраїнських та міжнародних ветеранських змагань 57-річний кам’янчанин Валентин Ліпіч, у доробку  якого три перемоги (біг на 100м-13,3сек,висота-1,50м,довжина-5,07м). Гідну конкуренцію йому склав на стометрівці 54-річний учасник зимових Олімпійських ігор 1992 р. і 1994 р. Олександр Бортюк (Хмельницький) – єдиний в області призер чемпіонатів Радянського Союзу із зимового та літнього видів спорту ,який подолав стометрівку за 13,4 сек. Серед інших чоловіків – бігунів варто відзначити одного з найсильніших в країні стаєрів-ветеранів Миколу Стойка (Хмельницький)  , який  напередодні свого 55-річчя здобув цього разу дві перемоги на середніх дистанціях (800м-2хв23,1сек та 1500м-4хв51,2сек).  В метанні списа перший Володимир Мосейчук (66р, 700 г- 41,02м,рейтинг-70,31) з Хмельницького, якому мінімально поступився Микола Дубчак(60р, 700 г- 45,82м,рейтинг-68,88)  з Гуменець. У штовханні ядра найкращим став Петро Кульчицький (71р, 4кг- 11,11м) з Хотина,а в метанні диска-Петро Юзюк (60р, 1кг- 44,70м,67,77)   з Коломиї. Найшвидше 3000 метрів спортивною ходьбою(18хв38,9сек-79,91) пройшов 71-річний Микола Оніщук з Красилова, проте за рейтингом він поступився 81-річному ярмоленчанину Володимиру Бохонському (20хв02,0сек-85,53),який за таким же показником виграв у бігу на 5000м. 0бидва – призери чемпіонатів Європи  та світу в своїх вікових групах. Потрійний стрибок прогнозовано виграв киянин Юрій Шукевич (70р,9,56м) і став найкращим в абсолютному заліку за рейтингом 86,52 у чоловіків не залежно від виду,другий-Валентин Ліпіч (100м-рейтинг 86,32) ,на третій позиції-Микола Стойко(1500м-рейтинг 85,76).До числа призерів змагань увійшли і члени відділення НОК Віктор Флентін (1500м,штовхання ядра) та Анатолій Пасічник (потрійний стрибок).

У жінок в штовханні ядра,  в метанні списа та диска у протистоянні між багаторазовими рекордсменками України серед ветеранів кам’янчанками Оленою Поблічко та Євгенією Янкун перемогу святкувала Євгенія (58 р,3кг-9,40м, 500г- 17,36 м,1кг-30,37м). У стрибкових дисциплінах домінувала шкільна молодь:довжину виграла хмельничанка Лоліта Юрченко (4,88м),а потрійний стрибок- Влада Глуховата (10,20м) з Дунаєвець,а висоту-Анна Войтюк (1,35м) з обласного центру.                                                                                                            

За підсумками турніру визначились кандидати від Хмельниччини для поїздки на Кубок України серед ветеранів, який наприкінці вересня традиційно прийматиме Чорноморськ.      Нагородження спортсменів грамотами, медалями, подарунками  команд – призерок (м. Хмельницький, м. Кам’янець- Подільський ,   Полонський ,Ярмолинецький,Красилівський райони) кубками і грамотами від організаторів змагань (відділення НОК України, обласної організації ветеранів спорту,управління молоді та спорту облдержадміністрації  і меценатів) відбулося  на стадіоні та в офісі відділення НОК України. Там учасники дійства та їх палкі вболівальники (члени родин) мали змогу поспілкуватись у дружній неформальній обстановці і оглянути розгорнуту з нагоди 25-річчя ветеранської легкої атлетики Хмельницької області фотовиставку «Легкоатлети – ветерани на світових,,європейських та всеукраїнських аренах» і сувенірну продукцію з міжнародних змагань ветеранів.

Comments are closed.