Майже 700 атлетів взяло участь в юнацькому чемпіонаті України з легкої атлетики в приміщенні (2003 р.н. та молодші), який 27-29 січня відбувся в Сумах. На цих змаганнях було показано низку високих результатів.

Перш за все слід відзначити юнацький рекорд України для приміщень в п’ятиборстві, який встановила харків’янка Анастасія Матузна – 4034 очки. Також дуже добре підтвердили свої лідерські позиції киянин Денис Слюсар у бігу на 60 м з/б (8,11сек) та висотник Роман Петрук з Житомирщини (2,06м).

Ці атлети були більш-менш відомі, минулого року виступали у складі збірної України у різних змаганнях. А от до несподіванки можна віднести активну боротьбу за медалі, яку нав’язали більш старшим суперникам, атлети 2004 р.н. Вони щойно увійшли до цієї вікової групи, і зараз в Сумах практично половина переможців – спортсмени саме цієї вікової групи,які не лише стали переможцями у своїх видах, але й виконали нормативи на юнацький чемпіонат Європи, що відбудеться у липні в Рієті (Італія). Серед них і кам’янчанка Олександра Чернуха. Загалом на чемпіонаті України  такі нормативи підкорили дванадцятеро,що є гарний показником  для початку сезону. Адже у бігових видах та в метаннях вони здебільшого виконуватимуться на відкритому повітрі. Серед 14 представників Хмельницької області найуспішніше виступила 14-річна Олександра Чернуха,котра 5 разів протягом трьох днів виходила на старт.Cпочатку у кваліфікаційному відборі в стрибках у довжину серед дівчат вона показала найкращий результат-5,66м.Наступного дня пройшла відбір і в потрійному стрибку,а вже через кілька годин знову змагалася у секторі для стрибків у довжину,де у фіналі продемонструвала лише 5,36м-5місце.Прикро,адже  чемпіонка Лілія Остапчук з Києва виграла з результатом 5,63м. Драматичною  була боротьба в останній день під час фіналу і у потрійному стрибку. Олександра змогла у заключній 6-й спробі встановити власний рекорд (12,52м) і здобути “золото”,випередивши на 4см Марію Єланську з Дніпра. Обоє  перевершили норматив (12,40м) на європейську першість. А ще, виступаючи на першому етапі естафетного бігу 100+200+300+400 м, допомогла нашій дівочій команді посісти 11місце.Тренує талановиту спортсменку подружжя- Олег Вергуш та Юлія  Вергуш .

Дві медалі на рахунку представника Старосинявської  ДЮСШ Назара Данькова:срібна у бігу на 3000 м (9 хв. 20, 37 сек) та бронзова у бігу на 2000 м з перешкодами (6 хв 19, 61 сек),яким опікується тренер Іван Чорний. До чільної десятки у своїх видах змогли пробитися: полончанка  Анжела Бондар (5 місце, біг на 800 м – 2 хв 17,95 сек), кам’янчанка Єлизавета Швець (6 місце, стрибки у висоту – 1,65 м), полончанка Юлія Фіщук  (9 місце, біг на 3000 м 11 хв 30,47 сек), славутчанин Антон Мігель (9 місце, біг на 800 м – 2 хв 03, 25 сек), кам’янчанка Марія Антименюк (9 місце, стрибки у висоту – 1, 60 м) та Роман Горбачов , 2006 р.н. (10 місце спортивна ходьба на 5000 м – 26 хв 02,63 сек) зі Старокостянтинова.

Командний залік на чемпіонаті серед регіонів виграла Київська область, Хмельницька збірна посіла 13 місце. Серед 104 дитячо-юнацьких спортивних шкіл першість виборола КЗ “КДЮСШ №12” Харків, Кам’янець-Подільська ДЮСШ №1 – 14-а, Старокостянтинівська ДЮСШ – 24-а, Полонська ДЮСШ – 35-а.

Також під час змагань у Сумах відбувся відбір до збірної України на міжнародну матчеву зустріч юнацьких збірних,яка відбудеться 7 березня у Стамбулі (Туреччина).