29-30 серпня у  Луцьку на стадіоні «Авангард» відбувся головний старт національного легкоатлетичного сезону – чемпіонат України. Попри зіпсовану через карантин підготовку атлетів, в низці дисциплін були показані результати світового рівня.

Всього в змаганнях взяли участь 493 найсильніших спортсменів з усіх регіонів нашої держави та окремі представники з Білорусі  та Ізраїлю. Серед них були 7 заслужених майстрів спорту, 49 майстрів спорту міжнародного класу та 147 майстрів спорту.

Хмельниччину представляли  5 легкоатлетів: заслужений майстер спорту та чотири 18-20 річні першорозрядники.

В стрибках у довжину серед жінок одна із світових лідерів сезону  хмельничанка Марина Бех-Романчук впевнено здобула першість з результатом 6,81м . Приємно відзначити, що всі шість спроб Марини були вдалими, без заступів, і стабільними за 6,58м, кожна з яких могла принести їй перемогу. Це вже шосте поспіль чемпіонство України нашої спортсменки ! Ось її переможні результати на попередніх чемпіонатах:2015 р, Кропивницький -6,60м; 2016 р, Луцьк-6,93м ;2017 р, Кропивницький -6,59м; 2018 р, Луцьк-6,86м ; 2019 р, Луцьк-6,79м . Норматив майстра спорту України для жінок в цій дисципліні-6,60м .

Крім неї, до залікової 12-ки увійшли: Владислав Мартинюк (6 місце,біг на 3000м з перешкодами-9хв45,60сек)  з Хмельницького та 18-річний кам’янчанин Андрій Атаманюк (10місце,біг на 1500м-3хв58,97сек) .

Досить успішно виступили  вихованці ДЮСШ Хмельницької області, котрі нині представляють інші регіони. Зокрема, після дворічної перерви  із-за травми феєрично повернулась на доріжку Вікторія Ткачук (Нетішинська КДЮСШ,перший тренер Олександр Краснов),котра не лише перемогла у бігу на 400м з бар’єрами з хорошим результатом-55,60 сек, але й допомогла  теперішній своїй збірній Донеччини  здобути чемпіонство в естафеті 4х400м.  Ще одне золото виборов у бігу  на 1500м (3 хв46,31сек) Олег Каяфа з Красилівщини (перший тренер Володимир Ліщук), що виступає за Київщину,а 5-м за ним фінішував Олександр Вуйко (3хв49,93сек) з Летичева,представник Вінницької області. А Василь Сабуняк  з Полонщини (перший тренер Лідія Івчук) виборов для  команди столиці бронзову медаль в бігу на 3000м з перешкодами (9хв13,32сек) .Близькою до завоювання чергової нагороди національного чемпіонату була і Наталія Юрчук-Ручківська зі Старокостянтинова (перший тренер Володимир Гоняк), а нині киянка, котра без проблем виграла попередній забіг у бігу на 100м з бар’єрами ,проте  у фіналі впала,зачепившись за бар’єр,і стала у підсумку сьомою. До чільної п’ятірки увійшли ще кілька наших земляків :Анастасія Колотій з Хмельницького (4-а у потрійному стрибку),наразі Дніпропетровська область,Олександр Козубський  (4-й у метанні списа) з Деражнянщини,а нині киянин,Вадим Лонський зі Старосинявщини (5-й у бігу на 5000м),що представляє Донецьку область,Іванна Аврамчук з Полонщини (5-а у бігу на 100м) ,представниця столиці. Відзначився також студент Кам’янець-Подільського університету Олег Миронець,який лише мить (0,09сек) програв чемпіону у бігу на 800м і став срібним призером,здобувши медаль для Чернівецької області з результатом 1хв.49,26сек.

Командний залік чемпіонату України виграла збірна Донецької області, другими стали кияни, третіми – представники Харківщини. За підсумками змагань днями буде сформовано збірну України, яка 19-20 вересня в Румунії виступить на чемпіонаті Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій. Одночасно у Луцьку визначали призерів молодіжного чемпіонату України серед молоді до 23 років.Бронзова медаль у бігу на 3000м  з перешкодами дісталася члену збірної Хмельниччини Владиславу Мартинюку (тренери Лідія Івчук та Олена Лещенко).