Збірна України з фристайлу (дисципліна-лижна акробатика) розпочала виступи в олімпійському сезоні Кубка світу 2021/22. Перші 4 етапи з 9 відбуваються у фінському місті Рука.

Від рейтингу, заробленому на Кубку світу, буде залежати кількість олімпійських ліцензій на Пекін-2022.

2 грудня на першому етапі троє наших співвітчизників зуміли подолати кваліфікацію: чинний олімпійський чемпіон з Миколаєва Олександр Абраменко, відкриття  минулого сезону- 20-річний Дмитро Котовський та учасниця зимових Ігор-2014 Анастасія Новосад, обоє з Рівного.

До першого фіналу Дмитро Котовський кваліфікувався з шостим показником серед усіх учасників (115,49 балів). Також до ТОП-12 увійшов олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 Олександр Абраменко, який посів у кваліфікації восьме місце  (111,51 балів).

Закарпатець Олександр Окіпнюк став у відборі 23-м (85,88),івано-франківець Микола Пуздерко – 29-м (76,95),рівненчани Володимир Кушнір – 30-м (74,11), а Максим Кузнєцов фінішував без результату.

Далі Котовський пробився до другого фіналу, куди відібралися шість найкращих спортсменів. Він показав п’ятий результат із вищою оцінкою, ніж у кваліфікації(118,59). Абраменко, навпаки, мав нижчі бали (105,75) і зупинився за крок до вирішального фіналу- на сьомому рядку.

Останній, фінальний, стрибок Дмитрові вдався найгірше. Українець підвищив складність комбінації з 4,425 до 4,9 і не зміг втриматися на ногах під час приземлення, зробивши перекид, перш ніж відновив рівновагу.

У жінок найкращий результат з 40 учасниць y нашій збірній показала Анастасія Новосад: вона відібралася до фінальної ТОП-12 з шостого місця (84,73). Інші українки посіли у відборі такі позиції: Ангеліна Брикіна з Івано-Франківщини  21-шу (70,2), хмельничанка Ольга Полюк – 26-ту (64,26), Анастасія Гасюк з Івано-Франківщини  – 35-ту (48,36).

У фінальній частині змагань Новосад, як і Абраменко, зупинилася за крок до основного фіналу, посівши сьоме місце. Анастасія виконувала стрибок із такою ж складністю, як у кваліфікації (3,15), але отримала нижчі бали (79,38). Від ТОП-6 її відділило понад два бали.

3 грудня на другому етапі змагань особисті місця визначалися лише з одного стрибка. Найкращий результат серед українців продемонструвала Анастасія Новосад, яка вперше в кар’єрі стала четвертою на етапі Кубка світу(89,53).

Значно додала і хмельничанка Ольга Полюк: комбінація на 80,32 балів забезпечила їй 10 позицію.

Тож після проведених двох етапів у жінок лідирують три китаянки, Новосад перебуває на проміжному 4,а Полюк-17 місцях.

Наші чоловіки дещо знизили свої показники проти попереднього дня, адже кращими серед них стали:9-Максим Кузнєцов (109,35),11-Микола Пуздерко (108,13),13-Олександр Абраменко (106,20).

Тут передують росіяни, китайці, швейцарці та білоруси, які мають розвинену інфраструктуру в своїх країнах, а вітчизняні фристайлісти із-за відсутності належних умов в Україні проводили спеціальну підготовку до сезону лише за кордоном.

Та все ж вони не залишилися того дня без нагород: збірна України з фристайлу вперше в історії завоювала медаль Кубка світу в команді і піднялася на п’єдестал.

В Руці відбулися перші змагання сезону серед змішаних команд, у яких взяла участь і Україна. У 2022 році цей вид дебютує на Олімпійських іграх у Пекіні.

Три спортсмени (двоє чоловіків та одна жінка)з кожної команди по черзі виконували  по одному стрибку. За сумарною кількістю їх балів  визначалися фіналісти, які й розігрували медалі. У великому фіналі бали обтулилися, й боротьба за нагороди починалася заново.

Спочатку наша збірна в складі Анастасії Новосад, Дмитра Котовського та Олександра Абраменка  посіла друге місце (325,76) серед 10 команд після Китаю (352,17), обігнавши Росію (292,26) й Білорусь (285,52), та кваліфікувалася до великого фіналу, де завершила змагання з “бронзою”(291,55), поступившись лише Китаю (343,24) та Росії (326,48).

До цього медального успіху збірна України брала участь у міксті на етапі в Китаї в грудні 2019 року. Тоді команда посіла восьме місце.

Наступні два етапи Кубка світу 10-11 грудня знову прийматиме Рука. А  на початку 2022року фристайлісти переберуться на американський континент, де  5 (Канада) та 12 (США) січня відбудуться два заключні передолімпійські етапи, після результатів яких визначаються щасливі  володарі ліцензій на ХХІV зимові ігри.

Сподіваємося, що всі перешкоди до своєї четвертої  Олімпіади знову успішно подолає наша досвідчена Ольга Полюк. Тож вболіваємо за неї і підтримуємо всю українську збірну.