Перші у календарному 2023 році етапи Кубка світу з лижної акробатики прийняв канадський Ла-Релайс. Саме у цьому місті упродовж двох днів (21-22 січня) на двох спарених етапах відбулися особисті старти.

В Канаді Україна намагалася реабілітуватися за результати на першому етапі в Руці. Тоді, 4 грудня 2022 року, жодному з українських лижних акробатів не вдалося потрапити до суперфіналів (ТОП-6), а найкращим результатом стало восьме місце рівненчанки Анастасії Новосад.

Після цього головний тренер збірної України з лижної акробатики Енвер Аблаєв відзначав, що в Канаді команда має покращити результати у порівнянні з виступом у Руці. Хоча й виступатиме без свого лідера –олімпійського чемпіона з Миколаєва Олександра Абраменка, який через ушкодження коліна змагання пропускав.

Дві нагороди приніс нашій збірній перший день змагань. Спочатку на третю сходинку п’єдесталу зійшла Анастасія Новосад, виконавши у суперфіналі подвійне сальто з трьома гвинтами на оцінку 86,71. За крок від п’єдесталу з сумою балів 71,34 зупинилася хмельничанка Ольга Полюк.

Напередодні, вранці, вони подолали кваліфікацю, де Ольга була восьмою (68,35),а Настя замкнула прохідну дванадцятку (59,85). Під час вечірньої програми у фіналі Полюк вдало виконала комбінацію- на 82,53бали (3 позиція),а Новосад була п’ятою (79,69),забезпечивши собі вихід до чільної шістки . Після виконання заключного стрибка попереду наших спортсменок опинилися лише канадійка Маріон Фено (96,23) та Ешлі Калдвелл (92,00) з США.

Згодом бронзовий почин колеги по збірній підтримав ще один рівненчанин Дмитро Котовський, якому нагороду приніс суперфінальний стрибок «гвинт-гвинт-два гвинти» та сума балів за нього склала 120,81.

Наступного дня українці теж завершили змагання з двома медалями, причому знову ж на подіум піднялися Анастасія Новосад (друга “бронза”) та Дмитро Котовський (“срібло”).

На старт заявилися чотири українки: Анастасія Новосад, Ольга Полюк, Анастасія Гасюк та Ангеліна Брикіна. Останні дві спортсменки не змогли подолати кваліфікацію: 13-те та 15-те місця відповідно.

До фіналу (ТОП-12) пробилися Полюк та Новосад, але на відміну від попереднього етапу , до суперфіналу потрапила з четвертим результатом лише Анастасія (84,10). Ольга Полюк виконала стрибок на оцінку 80,01 бала – це восьме місце.  

Уже в рамках суперфіналу Анастасія Новосад виконала стрибок складністю 3,525 на оцінку 90,59 –  вдруге в кар’єрі вона отримує за стрибок 90+ балів. Цей результат дозволив Новосад фінішувати на третьому місці.

Переможницею етапу стала австралійка Лаура Піл, яка виконала стрибок складністю 4,027 і отримала 109+ балів за нього.

  1. Лаура Піл (Австралія) – 109.15
  2.  Ешлі Колдвелл (США) – 93.06
  3. 3.Анастасія Новосад (Україна) – 90

Для Новосад це п’ята загалом і третя індивідуальна медаль на Кубках світу.

За підсумками трьох етапів Кубка світу цього сезону Новосад перебуває на проміжному четвертому місці у загальному заліку, а Полюк-на дев’ятому.

Три з чотирьох українців подолали кваліфікацію у чоловіків, не пройшов її лише Володимир Окіпнюк (20-е місце) через падіння. Уже в фіналі впали ще два українці: Володимир Кушнір та Максим Кузнєцов завершили змагання 11-м та 12-м відповідно.

І в кваліфікації, і в фіналі вдалося показати стабільні стрибки Дмитру Котовському – лідер  збірної на даний час ставав четвертим і третім. А безпосередньо у фіналі він отримав за свій стрибок оцінку 119,91, що дозволило йому фінішувати на другому місці.

Для Котовського – це другий подіум у кар’єрі на рівні Кубка світу, а також перше “срібло”. Випередив українця лише лідер загального заліку швейцарець Ное Рот, який був найкращим в усіх трьох стрибках.

1.Ное Рот (Швейцарія) – 124.43

2.Дмитро Котовський (Україна) – 119.91

3.Крістофер Лілліс (США) – 118.55

За підсумками трьох етапів Кубка світу 21-річний Котовський іде на 4 місці у загальному заліку.

Котовський раніше на п’єдестал цих престижних змагань сходив лише у командній першості.

Після змагань він відзначив: «Відчувається, що судді значно зараз ріжуть бали за стрибки (у них з’явилась можливість дивитися стрибки у слоу-моушені). Мені навіть здається, та й всій нашій команді, що нам “зрізають” навіть сильніше ніж іншим. Тут тільки один вихід – стрибати краще за всіх інших, а для цього треба ще більше тренуватись”.

А наші дівчата відзначили роль фанів: поруч із трампліном, де проходили змагання, зібралася група вболівальників, які активно підтримували українських спортсменів.

 Зокрема Анастасія Новосад сказала: “У перший день була активніша підтримка. Хтось зібрав їх всіх і автобусом привіз, я так зрозуміла. Вони спочатку говорили, що не розуміють що тут відбувається, а потім вони занурились в процес. Це дуже круто, я ніколи не думала, що підтримка може грати таку велику роль. Ми чули, що внизу кричали: “Україна! Україна!” Також вигукували: “Молодці! Ми за вас дуже раді!” Це дуже класно.

Це було неочікувано та дуже приємно. Така підтримка на Кубках світу в нас перший раз. Ми навіть не знали, що будуть наші вболівальники. В перший день одна компанія людей, а в другий – інша. Це підбадьорювало. Групка наших уболівальників кричала набагато гучніше, ніж більша кількість канадійців”.

Ми сфотографувались після змагань з ними. Вони співали гімн України, “Ой у лузі Червона калина”. Класно”.

4 етап Кубка світу відбудеться 3 лютого на курорті Дір Веллі (США).

Наші вітання спортсменам і тренерському штабу збірної України на чолі з Енвером Аблаєвим.

P.S.

На початку 2023року Ольга Полюк перебувала в Хмельницькому.

Третього січня в офісі відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області вона поділилася з членами відділення своїми враженнями під час тривалого перебування в минулому році за кордоном, розповіла про свій спортивний фронт- готовність до зимового сезону (етапів Кубка світу і чемпіонату світу з фристайлу) та отримала подарунки і сувенірну продукцію.

Від admin