Хмельницькі скороходи приєдналися до #OlympicLab

Вихованці відділень легкої атлетики Хмельницьких обласної  ДЮСШ  та міської ДЮСШ№1, які спеціалізуються у спортивній ходьбі, взяли участь в освітньому проєкті НОК України, що реалізується спільно з Coca-Cola Foundation, #OlympicLab.

Захід за напрямком  «Олімпійські та людські цінності», основною метою якого є пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвиток олімпійського руху в Україні і в регіоні зокрема, сприяння формуванню патріотизму засобами олімпійської освіти, був проведений 17 липня безпосередньо в офісі відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області.

Перший заступник голови обласного осередку  НОК Віктор Флентін  розповів про періоди розвитку олімпійського руху,  участь спортсменів з Хмельниччини  з 1964 року в Олімпійських іграх сучасності, про місце спорту у формуванні людських та олімпійських цінностей.

Учасники заходу з цікавістю переглянули фрагменти документального фільму про естафету олімпійського вогню шляхами області 8-9 липня 1980 року напередодні ХХІІ Олімпіади , ознайомились з сувенірною продукцією, символами і талісманами  того періоду  на розгорнутій в офісі виставці .

 На зустрічі  був присутній  майстер спорту міжнародного класу Едуард Забуженко,який в грудні минулого і в березні поточного років визнавався найкращим легкоатлетом України. Він  поділився своїм  досвідом зростання в спорті від початківця в Хмельницькій ОДЮСШ (перший тренер Олена Лещенко)  до виходу на міжнародний рівень  , про що свідчать його цьогорічні перемоги на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій і зимовому чемпіонаті України зі спортивної ходьби на 20 кілометрів з виконанням  нормативу на  Токійську олімпіаду.

 Вперше одразу двоє ходоків з Хмельниччини, окрім Едуарда ще й Людмила Оляновська (перший тренер  Євген Тараканов з Ярмолинецької ДЮСШ), отримали можливість стати олімпійцями в цій дисципліні. На попередніх Олімпіадах 13легкоатлетів з області змагалися в бігових, стрибкових та метальних видах. Нині названі вже титуловані спортсмени готуються підкорювати нові вершини під наглядом досвідченого наставника –заслуженого тренера України Анатолія Соломіна, представляючи Київщину.

Учасники заходу отримали сувенірну продукцію НОК України і можливість сфотографуватись в родинному олімпійському колі.