#OlympicLab та «гендерна рівність» для юних плавців відділення Х0ЦФВУМ

Всеукраїнський проєкт Національного олімпійського комітету України #OlympicLab завітав до вихованців Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді.

21 грудня  відповідальний секретар відділення НОК України в Хмельницькій області Тетяна Боровицька та майстер спорту СРСР з плавання, призер всеукраїнських змагань Володимир Міщанінов  організували захід у два етапи з наймолодшими відвідувачів басейну-групою відділення плавання ХОЦФВУМ – хлопчиками та дівчатками віком 8-10років.

Зустріч розпочалася у форматі розповіді, під час якої реалізували напрямок проєкту «Гендерна рівність у спорті». Володимир Іванович надав юним плавцям цілу низку фактів про історію та становлення Олімпійських ігор, наголосивши, що в часи античності жінкам взагалі заборонялося брати участь у них. А Тетяна Володимирівна  розповіла про перші виступи жінок на  Олімпіадах сучасності. Окрему увагу спікери приділили тенденціям гендерної рівності у теперішніх спортивних реаліях, наголосивши на те, що на юнацьких Олімпійських іграх наразі виступає однакова кількість юнаків та дівчат, а присутність жінок-спортсменок на Іграх вже наблизилася до 48%. Вона назвала найкращих випускників відділення плавання – Дмитра Гурніцького (рекордсмена України у плаванні на спині), Андрія Коваленка, налаштованого здобути ліцензію у батерфляї на Ігри ХХХІІІ Олімпіади. Організатори дійства завірили дітей щодо проведення зустрічі в наступному році з олімпійським призером Михайлом Романчуком, мешканцем Хмельницького, який часто проводить свої тренування саме в цьому басейні.

Потім 42 юних плавці долали на вибір 50 метрову дистанцію рівними способами і 100-метрівку комплексом. Призери були відмічені дипломами. Кожен із присутніх на заході учасник отримав подарунки від НОК України із олімпійською символікою.