Хмельницькі гімнасти приєдналися до #OlympicLab

Вихованці відділень спортивної гімнастики Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді взяли участь в освітньому проєкті Національного олімпійського комітету України, що реалізується спільно з Coca-Cola Foundation, #OlympicLab.

Захід за напрямком «Гендерна рівність в спорті»  був проведений 6 грудня в спортивних залах ХОЦФВУМ.

Перший заступник голови відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін  розповів про етапи залучення жінок до Олімпійських ігор сучасності, про політику Міжнародного олімпійського комітету щодо дотримання гендерної рівності у спорті ,а також акцентував увагу на  останніх вагомих кроках МОК по створенню більших можливостей для спортсменок, розширивши олімпійську програму із включенням змагань за рівною участю жінок та чоловіків. Зокрема, перші результати ефективної роботи в цьому напрямку можна було побачити  під час ІІІ літніх та зимових Юнацьких Олімпійських ігор в Буенос-Айресі-2018 та Лозанні-2019 відповідно, коли кількість учасників змагань – дівчат та хлопців – була рівною. І якщо на  Іграх в Олімпії в стародавній Греції і на перших  Олімпіадах сучасності змагалися лише чоловіки , то наразі представництво жінок збільшується з кожною наступною Олімпіадою , в тому числі за рахунок введення змішаних команд, cпільного виносу національного прапора чоловіком і жінкою від кожної  країни на церемонії відкриття Ігор.

Член відділення НОК Тетяна Довжук, котра багато років плідно тренує дітей в ХОФВУМ, ознайомила присутніх з найвагомішими досягненнями когорти видатних українських олімпійських чемпіонів-гімнаcтів з 1952року до сьогодення, розказала історію становлення спортивної гімнастики в місті, про створення на даний час хороших умов для занять цим популярним видом спорту, адже наразі в закладі є дві окремі спеціалізовані спортивні зали з сучасним інвентарем та обладнанням для відділень жіночої і чоловічої гімнастики.   Дітей зацікавила її інформація про види спорту, які традиційно вважаються чоловічими та екстремальними. Тетяна Василівна навела приклад ,коли своє сходження до вершин спорту розпочали  як гімнасти ,а згодом перекваліфікувалися і здобули визнання у жіночій боротьбі місцеві дівчата  Іріні Мерлені (Олімпійська чемпіонка ) та майстер спорту  міжнародного класу Ольга Левковська . Cеред її вихованок є і Ольга Полюк, котра досягла тут рівня майстра спорту з гімнастики, а нині готується вже до четвертої своєї зимової Олімпіади, успішно виступаючи у фристайлі (повітряній акробатиці).

Долучившись до бесіди, майстер спорту СРСР зі спортивної гімнастики, абсолютна чемпіонка УРСР ,переможниця міжнародних змагань зі спортивної гімнастики Олена Шапорова (Арнаутова),відмітила деякі запроваджені в останні роки новинки  в спорті за спільної участі чоловіків та жінок, зокрема: змішані естафети в біатлоні, легкій атлетиці, командні змагання стрибунів у воду  та спортивній гімнастиці.

Учасники заходу після проведення тренування отримали cертифікати і олімпійські подарунки від НОК України та зробили фото на згадку в родинному олімпійському колі.