“Побачив? Прибери!”: хмельничани долучились до Всесвітнього дня прибирання

В ході міжнародної акції Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» регіональний олімпійський осередок в Хмельницькій області провів освітній проєкт Національного олімпійського комітету України «#OlympicLab» за напрямом «Екологічний модуль»  

У суботу, 18 вересня  Хмельниччина разом з 24 регіонами України, 180 країнами світу та мільйонами активістів вийшла на Всесвітній день прибирання. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

До центральної локації прибирання у Хмельницькому – вулиця Свободи, 2/1 (Палац творчості), на заклики Юлії Мазур-регіональної координаторки ВІ «Активна громада» – координаторки Всесвітнього дня прибирання в місті та запрошення з боку керівництва відділення НОК України прибули біля 50 небайдужих осіб – родини, друзі, колеги.

Під час спілкування з представниками телерадіокомпаній організатори акції озвучили основну мету заходу-привернути увагу і сформувати культуру екологічної поведінки населення. Поговорили про зміни клімату і вплив кожного на екологічну ситуацію. Перший заступник голови відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін коротко розповів про важливість постійно дбати про навколишнє середовище, робити планету чистою, про  реалізацію ряду  екологічних проєктів в Токіо напередодні ХХХІІ Олімпійських ігор. 

Після традиційної розминки, «озброївшись» рукавичками та пакетами для сміття, активісти у футболках з логотипом «OlympicLab» вирушили групами прибирати зелену зону вздовж берега Південного Бугу. Протягом 2-х годин вони назбирали біля 70 пакетів сміття, яке відвезли на сортування.

Учасники заходу отримали багато позитивних емоцій, обмінялись думками щодо майбутніх екопроєктів, зокрема – здійснити цифрове очищення. Такий формат передбачає видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів. Це дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.