СВІТ СПОРТУ

П О Л О Ж Е Н Н Я

про ХІІІ конкурс спортивних телевізійних програм

“СВІТ СПОРТУ”

1. Загальні положення 

XIII конкурс телевізійних спортивних програм «Світ спорту» (надалі Конкурс) є складовою частиною інформаційної роботи Національного олімпійського комітету України з пропаганди ідей олімпізму, популяризації та впровадження у побут широких верств населення здорового способу життя, активізації роботи з розвитку фізичної культури, масового спорту та спорту вищих досягнень, виховання патріотизму у громадян України.

Організаторами Конкурсу є комісії НОК України по роботі зі ЗМІ та по звязкаї з осередками. Безпосереднє проведення Конкурсу покладається на жюрі. 

2.Мета і завдання конкурсу 

Конкурс проводиться з метою активізації популяризації здорового способу життя, фізичної культури, спорту ідей олімпізму обласними та міськими телерадіокомпаніями, телестудіями, розповсюдження досвіду підготовки кращих спортивних програм, мотивації вибору спеціалізації спортивної журналістики студентами профільних факультетів вищих навчальних закладів і їхньої професійної підготовки, підтримки студентських та аматорських студій і окремих авторів.

3. Концепція програм 

Фільми та/або програми (хронометражем до 12 хвилин) можуть бути за жанром та формою самими різноманітними. Серед головних завдань Конкурсу – познайомити телеглядача за допомогою іконографічного й відео – матеріалів зі спортивним життям свого краю, його історією, проблемами, кращими спортсменами та ветеранами спорту, з історією Олімпійських ігор та участі в них своїх земляків, розвитком фізичної культури, масового спорту та спорту вищих досягнень.

На Конкурс можуть бути представлені спортивні програми, як спеціально підготовлені (за замовленням обласних відділень НОК України чи інших організацій спортивної спрямованості), так і ті, що пройшли в ефірі протягом 2016 року та до припинення подачі – до 1 квітня 2017 року.

4.Умови проведення конкурсу

Обласні відділення НОК України надають на Конкурс телевізійні фільми та/або програми про розвиток фізичної культури і спорту, популяризацію здорового способу життя та ідей олімпізму в регіоні.

Журі конкурсу визначає лауреатів 1-ї, 2 та 3 премій.

Крім того, за вибором авторів можуть бути представлені роботи, що відповідають тематиці Конкурсу.

Фільми та/або програми, що надійдуть на конкурс, будуть розглядатися у наступних номінаціях:

– за краще розкриття ідей олімпізму;

– за краще розкриття теми «Особистість у спорті»;

– за краще розкриття проблем у сфері фізичної культури і спорту;

– за краще висвітлення спортивного життя регіону;

– за творчий пошук.

Журі також визначатиме кращу авторську, режисерську та операторську роботи.

Конкурс проводиться у три етапи.

На першому етапі обласні відділення НОК України проводять заходи щодо відбору програм і фільмів для участі в Конкурсі та представляють номінантів.

На другому етапі технічна комісія конкурсу проводить відбір програм і фільмів для конкурсного перегляду.

Третій етап конкурсу – конкурсний перегляд програм і фільмів (відібраних на другому етапі) де буде визначено лауреатів конкурсу. Окремо визначається лауреат премії «Приз глядацьких симпатій».

Церемонія нагородження лауреатів конкурсу буде проводитися за участю членів журі, авторів програм, почесних гостей.

Фільми та програми – лауреати будуть представлені на каналі Youtube Національного олімпійського комітету Украины.

Матеріали до участі у Конкурсі приймаються Оргкомітетом до 1 квітня 2017 року включно. Фільми та програми надаються в електронному вигляді на telekonkurs2015@gmail.com Роботи можуть бути відправлені поштою за адресою: м. Київ, вул.. Хорива, 39/41, НОК України або передані через Інтернет за допомогою файлообмінних сайтів (ex.ua) та обов’язково відправити посилання на свої роботи на електронну пошту telekonkurs2015@gmail.com. На Конкурс приймаються програми, хронометраж яких не перевищує 12 хвилин. Обов’язковим є надання заявки за встановленою формою, в електронному вигляді на e-mail: telekonkurs2015@gmail.com завіреної керівником (правовласником) згоди на показ по телебаченню в рамках передач, присвячених конкурсу, фрагментів конкурсних матеріалів та окремих сюжетів, рекомендації місцевого осередку НОК України.

Конкурсний перегляд програм та визначення переможців відбудеться в період з 01.05 по 30.05.2017 року.

Контактні телефони: (044)3791291, (050)3520091, e-mail: telekonkurs2015@gmail.com

Автори програм, які беруть участь у Конкурсі, передають Національному олімпійському комітету України, майнові права на весь строк дії авторського права, на всю територію світу на програму, яка надійшла на Конкурс, а саме право:

  • використовувати програму способами, передбаченими Цивільним кодексом України, Законом України „Про авторське право і суміжні права”;
  • дозволяти третім особам використовувати програму способами, передбаченими Цивільним кодексом України, Законом України „Про авторське право і суміжні права”;
  • перешкоджати неправомірному використанню програми, в тому числі забороняти таке використання;
  • передавати (відчужувати) повністю або частково права на програму третім особам.

5.Визначення переможців та нагороджння лауреатів конкурсу

Лауреати I-ї, II і III премій та переможці визначаються в окремих номінаціях.

Журі конкурсу залишає за собою право надавати премії або спеціальні призи.

Всі без винятку учасники Конкурсу, які увійшли до другого етапу – Конкурсного перегляду, нагороджуються сертифікатами учасників. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами I-го, II, III ступенів, а лауреати в номінаціях – грамотами.