При відзначені 34 річниці заснування Національного олімпійського комітету  України на базі Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді був реалізований спортивно-інтерактивний захід серед дітей та молоді #OlympicLab за напрямком «Розвиток/добробут-пізнай себе».

Для 92 веслувальників на байдарках та каное 4-х дитячо-юнацьких спортивних шкіл: Хмельницьких ДЮСШ №3, ДЮСШ№4, ДЮСШ №3 «Спартак» та Волочиської ДЮСШ, провели змагання з загально-фізичної підготовки, на яких кожен перевірив свій фізичний стан та відчув себе переможцем.

Захід був організований Федерацією каное Хмельницької області спільно з регіональним Відділенням НОК України, під час якого учасники отримали шанс не лише поборотися за спортивні трофеї в кожній з п’яти вікових груп за підсумками виступів у 5 вправах (біг 1000м/500м, підтягування на поперечині, віджимання від підлоги, прес (cіт-ап), човниковий біг), але й розширити  свої знання  про Олімпійський рух та історію розвитку веслування в області.

Спортивне свято розпочали символічною естафетою олімпійського вогню з запаленим смолоскипом. Після урочистого відкриття до юних веслувальників звернулися організатори. В своїх виступах перший заступник голови відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін та голова Федерації каное в області Наталія Жиляєва нагадали про знакові події та уславлених веслувальників краю. Хмельниччині є ким гордитися, адже починаючи з 1972 року шестеро подолян виступили на Олімпійських іграх і троє з них- Юрій Філатов(1972,1976рр), Сергій Нагорний (1976 р) та Дмитро Янчук (2016 р) здобули медалі, ще двоє вихованців місцевих ДЮСШ–Павло Алтухов та Інна Грищун були близькими до п’єдесталу, посівши на Іграх ХХХІ Олімпіади в Ріо-де- Жанейро четверті місця.

А передували успіхам місцевих спортсменів створення в 1960-1970 роках сучасної на той час веслувальної бази «Колгоспник» в селі Ружична (наразі- мікрорайон міста Хмельницького), де в 1965 та 1969 роках були проведені чемпіонати СРСР і міжнародний матч Олімпійців (1966р), а також прибули чи зросли відомі тренери Борис Бармін, Віталій Яремчук, Юрій Корнілов, Аркадій Майстер, Сергій Желяєв, Аркадій Довбуш, які вже підготували десятки призерів найпрестижніших міжнародних веслувальних регат.

Згадавши цьогорічних призерів Олімпіади в Парижі –членів  жіночого українського екіпажу каное-двійки Людмили Лузан/Анастасії Рибачок  та Павла Алтухова, для котрого ці Іри стали третіми, закликали присутніх ставити перед собою найвищі спортивні цілі і поповнювати  ряди олімпійців через силу волі, дисципліну і невпинну роботу над собою.

А потім розпочалися в різних локаціях легкоатлетичного манежу емоційні спортивні баталії, які завершилися нагородженням 30 призерів медалями, грамотами, подарунками від організаторів.

Крім того, присутні мали можливість поспілкуватись з титулованою місцевою веслувальницею Інною Грищун — учасницею XXXI Олімпійських ігор (четверті місця в складі екіпажів байдарки-двійки та байдарки-четвірки), переможницею етапів Кубка світу, срібною призеркою чемпіонатів Європи (2014, 2015 рр.), та оглянути ретро-фотографії уславлених місцевих веслувальників.

Від admin