В столиці Катару 6 жовтня завершився чемпіонат світу з легкої атлетики за участю біля двох тисяч спортсменів з 209 країн . Медальний залік цих престижних змагань у Досі виграла збірна США, яка завоювала 29 нагород (14 золотих, 11 срібних і 4 бронзових). На другому місці Кенія(5 золотих , 2 срібні і 4 бронзові медалі), на третьому – Ямайка (три золота, п’ять срібних нагород і чотири бронзи). Всього в Катарі на п’єдестал піднімались представники 43 команд, які повезли золото до 17 країн.
Україна завдяки сріблу 18-річної Ярослави Магучіх з Дніпра, яка встановила світовий рекорд серед юніорок в стрибках у висоту (2,04 м), а також другому місцю хмельничанки Марини Бех-Романчук, зайняла 21-у позицію в загальному медальному заліку, розділивши її з командою Естонії, а за очками замкнула першу десятку.
Для обох українок сектори стадіону у Досі вже були знайомі, адже 3 травня поточного року вони успішно дебютували тут у серії етапів “Діамантової ліги”. Тоді Ярослава здобула перемогу, а Марина посіла друге місце з результатом 6,74 м. З того часу хмельничанка піднімалась на п’єдестали майже всіх змагань-особиста бронза і командне золото Європейських ігор, золото Всесвітньої літньої універсіади, перемога на чемпіонаті України. Напередодні основного старту сезону перебувала не в найкращому фізичному стані, викликаному проблемою зі здоров’ям. Лікування не допомогло. Але завдяки підтримці рідних, які мотивували і заставляли боротися до кінця, все ж спромоглася вийти на старт світової першості. Кваліфікаційний відбір пройшла з четвертим результатом (6,74 м), а у фіналі, виконавши вдало першу спробу на 6,81 м, увійшла до трійки лідерів і після вдалого стрибка на 6,92 м у 5-й спробі закріпилась на 2 місці. Поступилася вона лише беззаперечному сезону німкені Малайці Міхамбо, яка перемогла з особистим рекордом 7,30м.
“Я дуже щаслива виграти медаль. Зробила все можливе для того, щоб втілити в життя те, до чого ми готувалися впродовж останніх років,– прокоментувала свій виступ Марина Бех-Романчук. – Я б хотіла побити особистий рекорд, але до нього мені не вистачило одного сантиметра. Чудово, що цей результат гарантував мені місце на п’єдесталі».
Наразі Марину очікують обстеження, лікування, відпочинок, зустрічі з рідними та прихильниками її таланту і передбачені грошові винагороди від Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій , профільного міністерства України, місцевих органів влади. Сподіваємось і на те ,що незабаром вона поповнить славетну когорту заслужених майстрів спорту України з Хмельниччини.
Бажаємо Марині та її тренеру Вадиму Крушинському й надалі впевнено крокувати до Олімпійського Токіо-2020.
На чемпіонаті виступило ще кілька легкоатлетів ,котрі життєво пов’язані з нашим краєм. Так,21-річний Едуард Забуженко, що нині представляє Київщину, який народився в Хмельницькому і розпочав заняття спортом в обласній ДЮСШ (перший тренер Олена Лещенко) 34-м завершив 20-кілометрову дистанцію спортивною ходьбою, подолавши її за 1 год 41 хв 04 сек,. Iгор Порозов з Дніпра, який до 2016 року виступав за нашу область ,фінішував 50-м у марафоні (2год 26хв 11сек). Обоє відстали від переможців у своїх видах на 15 хвилин. А стрибуни у висоту, котрі певний час у 2018-2019 роках перебували на навчально-тренувальних зборах в Хмельницькому, посіли такі підсумкові місця: киянки Юлія Левченко (4-2,00 м) та Ірина Геращенко (23-1,85 м) ,херсонець Андрій Проценко (14-2,26м).