Україна на ХХХІІ Олімпійських іграх

8 серпня в Токіо завершилися змагання Ігор ХХХІІ Олімпіади, на яких Україна посіла 16 місце серед 206 країн-учасниць за загальною кількістю здобутих нагород.

Усього медалі отримали атлети 93 держав, а до числа найкращих увійшли такі збірні: США -113(39 золотих,41срібна, 33 бронзові)медалі, Китай-88 (38,32,18) медалей, Японія-58 (27,14,17)медалей, Велика Британія-65(22,21,22) медалей, Російський олімпійський комітет-71(20,28,23) медаль.

Наші 153 співвітчизника, які  перебували в Японії, вибороли 19 олімпійських медалей (1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових).

Ще 23 українця зупинились поряд з п’єдесталом, посівши 4-6 місця у фінальних змаганнях.

В Токіо вони суттєво перевершили результат Ріо-де-Жанейро-2016, коли було здобуто 11 олімпійських медалей (2 золоті, 4 срібних та 5 бронзових нагород), незважаючи на те, що команда була представлена більшою кількістю атлетів (206).

Щодо особистих нагород, то з Бразилії 13 наших співвітчизників повернулися додому з 15 медалями, а з Японії-25 осіб з 29 медалями (по 2 отримали Михайло Романчук, Людмила Лузан, Марта Федіна та Анастасія Савчук).

  Українські медалісти Ігор ХХХІІ Олімпіади:

«Золото»:

– Жан Беленюк (греко-римська боротьба, в.к. 87 кг);

«Срібло»:

– Михайло Романчук (плавання, 1500 м вільний стиль);

– Парвіз Насібов (греко-римська боротьба, в.к. 67 кг);

– Анжеліка Терлюга (карате, в.к. 55 кг);

– Людмила Лузан та Анастасія Четверікова (веслування на байдарках і каное, каное-двійка, 500 м);

– Олександр Хижняк (бокс, в.к. 75 кг);

– Олена Старікова (велоспорт-трек, спринт);

«Бронза»:

– Дар’я Білодід (дзюдо, в.к. 48 кг);

– Ігор Рейзлін (фехтування, шпага);

– Олена Костевич та Олег Омельчук (кульова стрільба, мікст);

– Михайло Романчук (плавання, 800 метрів, вільний стиль);

– Еліна Світоліна (теніс);

– Алла Черкасова (вільна боротьба, в.к. 68 кг);

– Ірина Коляденко (вільна боротьба,в.к. 62 кг);

– Марта Федіна та Анастасія Савчук (артистичне плавання, дует);

– Людмила Лузан (веслування на байдарках і каное, каное-одиночка, 200 м);

– Станіслав Горуна (карате, в.к.75 кг);

– Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Катерина Резнік, Анастасія Савчук, Ксенія Сидоренко, Марта Федіна, Аліна Шинкаренко, Єлизавета Яхно (артистичне плавання, група);

– Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту).

За виграні медалі на Олімпійських іграх українські спортсмени цьогоріч отримають від держави грошові винагороди: за «золото» – 125 тисяч доларів, за «срібло» – 80 тисяч доларів, за «бронзу» – 55 тисяч доларів .

Єдиною представницею від нашої області з числа спортсменів на Олімпіаді-2020 була Бех-Романчук Марина, ЗМС, 26 років, м. Хмельницький

Вид спорту: легка атлетика.

ФСТ, відомство: «Освіта».

Результат: стрибки у довжину5 місце(6,88м) , в кваліфікації 6,71 м (10позиція ).

Тренер: Вадим Крушинський (Хмельницький).

Вихідці з області. що представляли інші регіони України, зарубіжжя:

Алтухов Павло, МСУМК, 25 років, вихованець Хмельницької школи веслування, виступає за Полтавську область.

Вид спорту: веслування на байдарках і каное.

ФСТ, відомство: «Динамо».

Результат: каное-одиночка, 1000 м- 12 місце (4-й у фіналі В);

каное-двійка, 1000м в екіпажі з Янчуком Дмитром-13 місце (5-й у фіналі В);

Тренери: перший – Наталія Жиляєва (Хмельницький), теперішній – Сергій Жиляєв (Хмельницький).

Янчук Дмитро, ЗМС, 28 років, вихованець Хмельницької школи веслування, виступає за Полтавську область.

Вид спорту: веслування на байдарках і каное.

ФСТ, відомство: «Динамо».

Результат: каное- двійка 1000м в екіпажі з Алтуховим Павлом -13 місце  (5-й у фіналі В);

Тренери: перший – Наталія Жиляєва (Хмельницький),  теперішній – Микола Мацапура (Полтавська область).

Ткачук Вікторія, МСУМК, 26 років, вихованка КДЮСШ Нетішин, виступає за Донецьку область.

Вид спорту: легка атлетика.

ФСТ, відомство: Збройні Сили

Результат: біг на 400 м з бар’єрами-6 місце (53,79 сек),

естафета  4х 400 м – 9 місце, ( у півфінальному забігу 3хв24,50 сек)

Тренери: перший – Олександр Краснов (Нетішин), теперішній – Олена Чумак (Донецька область).

Нижник Микола, МСУМК, 26 років, вихованець Старокостянтинівської ДЮСШ, виступає за м. Київ.

Вид спорту: легка атлетика.

ФСТ, відомство: «Динамо».

Результат: марафон, не завершив дистанцію.

Тренери: перший – Володимир Гоняк (Старокостянтинів), теперішній – Сергій Ковба (Київ).

Оляновська Людмила, ЗМС, 28 років, вихованка Ярмолинецької ДЮСШ, виступає за Київську область.

Вид спорту: легка атлетика.

ФСТ, відомство: «Колос».

Результат: Спортивна ходьба на 20 кілометрів-43 місце (1год 40хв20 сек).

Тренери: перший –Євген Тараканов (Ярмолинці), теперішній – Анатолій Соломін (Київ).

Забуженко Едуард, МСУМК, 28 років, вихованець Хмельницької ОДЮСШ, виступає за Київську область.

Вид спорту: легка атлетика.

ФСТ, відомство: «Колос».

Результат: Спортивна ходьба на 20 кілометрів-52 місце (1год 39хв38 сек).

Тренери: перший –Олена Лещенко (Хмельницький), теперішній – Анатолій Соломін (Київ).

Белінська Алла, МСУМК, 25 років, вихованка Вільховецької школи вільної боротьби, виступає за Херсонську область. 

Вид спорту: боротьба вільна.

ФСТ, відомство: Збройні Сили

Результат: У 1/8 фіналу вагової категорії 76кг програла (3:4) представниці Китаю Чжоу Цянь.

Тренери: перший –Анатолій Власов (Новоушицька ОТГ), теперішні – Віктор Лушников та Андрій Стаднік (Львів).

Кіндзерська Ірина, МСУМК, 30 років, вихованка Дунаєвецької  ДЮСШ, з 2017 року виступає за Азербайджан.

Вид спорту:дзюдо.

Результат: бронзова медалістка у ваговій категорії +78кг, послідовно здолала Л. Церич з Боснії та Герцоговини(1/8 фіналу) та кореянку Д. Хан (1/4 фіналу). Поступившись в подальшому спортсменці з Японії Акіро Соне, продемонструвала свої найкращі якості в боротьбі за 3 місце, здобувши перемогу над китаянкою Сюй Шиян.

Тренери: перший –Костянтин Мудрик (Дунаївці).

Безпосередньо готували до стартів вітчизняних спортсменів у Токіо такі фахівців з нашої області: заслужений тренер України з легкої атлетики Вадим Крушинський (Хмельницький), заслужений тренер з веслування на байдарках та каное Сергій Жиляєв (Хмельницький), головний  тренер жіночої збірної України з фехтування на шаблях Олег Штурбабін (Нетішин), головний тренер жіночої збірної України з боротьби  вільної  Андрій Стаднік.

На Іграх відзначилися також студентка Кам’янець – Подільського національного університету дзюдоїста Дар’я Білодід-бронзова медалістка у ваговій категорії 48кг, котра представляла місто Київ.

Наразі українські олімпійці очікують обіцяні профільним міністерством, НОК  України, відомствами, органами влади та самоврядування на місцях премії, сертифікати на квартири, інші винагороди.

P.S. На попередній Олімпіаді -2016 у Ріо-де-Жанейро медалі для України здобули два представники Хмельницької області: нетішинка Аліна Комащук- срібну у складі жіночої команди з фехтування на шаблях та хмельничанин Дмитро Янчук –бронзову в складі екіпажу каное-двійки на дистанції 1000м.

Comments are closed.