Борцівський турнір у Хмельницькому

У Хмельницькому втретє проведено  Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед жінок «Меморіал заслуженого тренера України Володимира Стадніка».

Започатковані в 2015 році змагання відбулися на килимах спеціалізованого залу Обласного центру фізичного виховання учнівської молоді за ініціативи  членів  родини Володимира Станіславовича і підтримки Асоціації спортивної боротьби України, обласних асоціації спортивної боротьби та федерації дзюдо, відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області та спонсорів.

Саме тут зросли місцеві борчині, котрі першими виграли для України золоті медалі на офіційних міжнародних змаганнях: Тетяна Комарницька – двічі перемагала на чемпіонатах Європи, а Ірина Мерлені – тричі здобувала звитяги на світових першостях і підкорила олімпійську вершину у 2004 році. Нині в залі тренується здібна молодь i титулований Павло Олiйник – чемпіон Європи, призер чемпiонатiв світу.

Серед плеяди талановитих борців – вихованців Володимира Стадніка, у тому числі 5-ти його дітей, найбільшого успіху досяг син Андрій, який зумів здобути срібну медаль Олімпіади-2008,виграти європейську першість.

Віддати шану видатному тренеру на турнір прибули не лише досвідчені вітчизняні спортсменки з 9 областей, Києва, але й представниці з Білорусі, Азербайджану та вперше Угорщини, серед яких чимало титулованих борчинь – переможців та призерів Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи різних вікових груп, Юнацьких Олімпійських ігор.

На урочистому відкритті були присутні: фундатор вільної боротьби в Хмельницькому, член виконкому відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Барбалюк, головний тренер жіночої збірної України Володимир Євонов, члени родини і друзі Володимира Стадніка.

В ході цікавих сутичок перемоги у своїх вагових категоріях здобули: Лівач Оксана (48кг, Львів); Береза Христина (53кг, Iвано-Франкiвськ); Дениш Мерседес (55кг, Угорщина); Чихрадзе Ірина (58 кг,  Iвано-Франкiвськ); Колесник Альона (60кг, Азербайджан); Нетреба Ірина (63кг, Азербайджан); Белінська Алла (69кг, Херсон); Немет Джанет (75кг, Угорщина ). Для Алли Белінської, котра розпочала своє спортивне сходження в Новоушицькому районі Хмельницької області,це вже третє золото Меморіалу.

Срібна і бронзова нагороди відправились до Білорусі. Господарі теж мали здобутки: «срiбло» у ваговій категорії 55кг дісталося Войтовій Анні , а « бронза »- Сич Дарії (58)кг з Хмельницького.

Переможців та призерів нагородили оригінальними медалями, грамотами та грошовими винагородами

Ці змагання стали одним з основних етапів відбору для вітчизняних борчинь на відповідальні офіційні міжнародні старти поточного року.

Comments are closed.