В Дурресі (Албанія) завершився чемпіонат Європи з важкої атлетики серед молоді (до 23 років) та юніорів (до 20 років). 27 спортсменів, в тому числі троє з Хмельниччини, гідно представили Україну, здобувши у двоборстві 13 (4 золотих, 3 срібних і 6 бронзових) медалей, а з урахуванням нагород в окремих вправах (ривок і поштовх) 41 (14-9-18) медаль.

По віковим категоріям наші співвітчизники посіли слідуючі командні місця:

юніорки – 1-ші серед 26 країн;

жінки до 23 років – 3 –ті серед 22 країн;

юніори – 2-гі серед 32 країн;

чоловіки до 23 років – 9-ті серед 28 країн.

Виступи спортсменів з нашої області складалися таким чином. Ангеліна Ломачинська (вагова категорія 48 кг, молодь) у ривку послідовно зафіксувала 69 кг і 72 кг і, змарнувавши третю спробу на 74 кг, зайняла у цій вправі третє місце.У поштовху спочатку підкорила 85 кг, а наступну вагу (87 кг) подолала у третій спробі (4 місце). Тож підсумкові 159 кг у двоборстві вивели її на загальне 4 місце. Лише один кілограм відділив Ангеліну від бронзової призерки з Болгарії.

Також за крок від п’єдесталу у двоборстві зупинився наш Ярослав Заболотний (вагова категорія 62 кг, молодь). Вигравши бронзу у ривку (115 кг), він здійснив лише одну вдалу спробу у поштовху (135 кг) і, з сумою 250 кг, у двоборстві став четвертим.

Серед юніорів Андрій Божук (в.к. 94 кг), якому виповнилося лише 17 років і важить менше 90 кг, набравши в сумі 318 (151+167) кг, посів 9 місце і здобув досвід виступу на престижних змаганнях. Сподіваємось що головні перемоги цього перспективного атлета ще попереду.