Успішний дебют Марини Бех-Романчук на «Діамантовій лізі»

«Діамантова ліга 2019» – ювілейний, десятий, сезон найбільш рейтингової всесвітньої серії легкоатлетичних змагань на відкритому повітрі, що з 2010 року організовується ІААФ (Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій).

3-го травня  столиця майбутнього чемпіонату світу Доха (Катар) приймала перший етап «Діамантової ліги» за участі світової еліти. Там взяли участь 4 представниці України, троє з яких увійшли до числа призерок у своїх видах. Ярослава Магучіх з Дніпра, якій ще навіть не виповнилося 18 років, з другої спроби подолавши в стрибках у висоту 1,96 м, забезпечила собі цим результатом перемогу і ,на додачу, виконання  нормативу на Олімпійські ігри 2020 року у Токіо. Більше того, у свої 17 Магучіх стала наймолодшою переможницею на етапі «Діамантової ліги» з часу їх проведення. Ярослава також спробувала подолати висоту 2,00 м. Планка поки що не встояла( взимку Магучіх уже досягла рекордних для себе 1,99 м).

 Однією з найбільш інтригуючих дисциплін «Діамантової ліги» у Досі стали стрибки у довжину серед жінок. Боротьба тут тривала до останньої спроби, про що свідчить, зокрема, різниця між першим та третім місцями – лише три сантиметри. Українцям ця дисципліна була цікава перш за все через участь хмельничанки Марини Бех-Романчук.

Найкращий стрибок Марини припав на п’яту спробу – 6,74 м. Проте, у цій же спробі ще далі(6,76 м)  вдалося приземлитись  олімпійській чемпіонці 2016 року з потрійного стрибка, найкращій легкоатлетці 2018 року 35-річній колумбійці Катеріне Ібаргуен, яка цього разу змагалася в стрибках у довжину.  Першу трійку замкнула австралійка Брук Стреттон (6,73 м).Варто відзначити, що Бех-Романчук вперше була запрошена на такі престижні змагання як призерка чемпіонату Європи і продемонструвала у Досі ,розпочавши свій літній сезон, хорошу серію з 6-ти стрибків за 6,55 м. Попереду ще 4 етапи ліги-2019(06.06.-Рим,21.07.-Лондон,18.08.-Бірмінгем,06.09.-Брюссель), до програми яких включені стрибки у довжину серед жінок.

 Не відкладати на завтра те, що можна зробити вже сьогодні. Схоже, саме так налаштувавшись, Анна Рижикова (Дніпропетровська область) і виходила на старт 400-метрівки з бар’єрами. Вже на першому турнірі в літньому сезоні вона не лише фінішувала у числі призерів, ставши третьою, а ще й виконала олімпійський норматив. Останній вона перевершила майже на 0,6 сек – 54,82 сек. Найшвидше цю дистанцію подолала американка Далайла Мухаммед (53,61 сек).

Ольга Ляхова з Полтавщини брала участь у змаганнях з бігу на 800 метрів. На початку сезону вона показала час 2.03,38 хв і стала 11-ю. Поза будь-якою конкуренцією на доріжці була Кастер Семеня з ПАР (1.54,98 хв). Наприкінці вересня у Досі розпочнеться головний старт 2019 року-чемпіонат світу. Тож сподіваємось, що вже знайомий стрибковий сектор, cтане тоді фартовим для Марини, яка наразі має 6-й результат сезону в світі.

Comments are closed.