Марина Бех-Романчук – четверта у фіналі «Діамантової ліги-2019»

Другий фінал «Діамантової ліги» в рамках міжнародних легкоатлетичних змагань Memorial Van Damme  подарував українцям приємні емоції. І хоч з Брюсселя наші спортсмени повернулися без діамантів, пишатися нам є чим.

До брюссельського фіналу кваліфікувалися п’ять українок. Змагатися їм довелося 6 вересня за прохолодної і дощової погоди, однак це жодним чином не вплинуло на налаштування дівчат на боротьбу.  

Зовсім трішки, щоб увійти до першої трійки в стрибках у довжину ,не вистачило цьогорічній дебютантці Ліги хмельничанці Марині Бех-Романчук, якій протистояли титуловані та амбітні суперниці. У найкращій (п’ятій) зі спроб вона, як і британка Катаріна Джонсон-Томпсон (чемпіонка світу та Європи з п’ятиборства у приміщенні),  приземлилася на позначці 6,73 м. Проте, за другою кращою спробою (6,63м проти 6,70м) все ж поступилася їй і посіла четверту сходинку. Перемогла діюча чемпіонка Європи, світовий лідер літнього сезону німкеня Малайка Міхамбо, вкотре  стрибнувши за сім метрів – 7,03 м. Друге місце посіла олімпійська чемпіонка 2012 року ,багаторазова переможниця світових першостей на стадіоні та в приміщенні Брітні Різз (США)-6,85м.

Та все ж до числа призерок змогла пробитись одна з українок.Киянка Юлія Левченко з третьої спроби подолала 1,95 м у секторі для стрибків у висоту. На 1,97м дві перші були також невдалими. Від заключної спроби залежало, буде Юля другою чи четвертою. І вона, як і на попередній висоті, була неперевершеною-1,97м (друга  позиція). Вище стрибнула лише росіянка Марія Ласіцкене, яка виступає під нейтральним прапором (1,99 м). В такому порядку вони вже неодноразово розташовувались на п’єдесталах пошани, в тому числі і на чемпіонаті світу 1997 року.

В тому ж секторі для стрибків у висоту Ярослава Магучіх з Дніпра була шостою (1,89 м), а киянка Ірина Геращенко – десятою (1,85 м).  Ольга Ляхова з Полтавщини більшу частину дистанції 800 метрів трималася позаду, проте на заключних 200 метрах глядачі вкотре змогли насолодитися її фірмовим фінішем. Ольга одну за одною обійшла більшість суперниць і фінішувала четвертою (2хв 01,16 сек). Перемогла американка Еджи Вілсон (2хв 00,24сек ).

Більшість учасників фіналу «Діамантової ліги» знову зустрінуться 28 вересня-6 жовтня на чемпіонаті світу в Досі (Катар). 

Comments are closed.