15 березня в Хмельницькому обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді проведено відкритий чемпіонат області з  плавання серед ветеранів пам’яті заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Віктора Барбалюка та тренера Анатолія Агошкова.

В індивідуальних змаганнях взяли участь біля 40 чоловіків та жінок віком від 25 до 73 років, які регулярно займаються руховою активністю і виступають, по можливості, на чемпіонатах та турнірах серед ветеранів, в тому числі всеукраїнського та міжнародного рівнів, з різних видів спорту.

Серед учасників чемпіонату області були військовослужбовці та ветерани Збройних Сил, правоохоронних органів та Державної прикордонної служби України, деякі з них пройшли реабілітацію після поранень в бойових діях проти російських агресорів.

Під час проведення урочистого відкриття змагань його учасники вшанували хвилиною мовчання пам’ять за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, а також Віктора Барбалюка та Анатолія Агошкова, які багато зробили для становлення та розвитку плавання на Хмельниччинні. Саме за їх безпосередньої ініціативи було збудовано цей –перший в місті критий 25-метровий басейн, який вступив в дію в 1971році. З того часу тут було підготовлено десятки майстрів спорту з плавання, тисячі розрядників, проведено сотні змагань, оздоровлено десятки тисяч містян. Саме в цьому басейні до своїх переможних виступів на найпрестижніших міжнародних змаганнях готується титулований олімпієць Михайло Романчук, який планує незабаром на базі ХОЦФВУМ відкрити  академію плавання свого імені.

Віктор Барбалюк був першим директором ХОЦФВУМ, біля 30 років в якості голови правління очолював ГО «Хмельницька обласна організація ветеранів спорту», і перебував серед найактивніших членів виконкому регіонального осередку НОК України, виступав організатором проведення в попередні роки міських та відкритих обласних турнірів з плавання серед ветеранів.

Надалі учасникам цьогорічного чемпіонату було запропоновано позмагатися різними стилями на дистанціях 50 та 100 метрів.

Змагання проводилися у відповідності до правил Міжнародної федерації плавання (ФІНА) для категорії «Мастерс». При цьому, щоб порівнювати між собою результати серед різних вікових груп, отриманий часовий результат обраховувався в очках за допомогою Калькулятора індивідуальних очків ФІНА.

Протягом 3 годин на 6 доріжках басейну учасники демонстрували спритність, техніку та волю до перемоги. Чемпіонат став справжнім святом спорту та дружби.

Серед чоловіків лідерську позицію зайняв багаторазовий призер чемпіонатів України з плавання в категорії «Мастерс» хмельничанин Сергій Виноградов (50-54рр), який був першим на дистанціях 50 та 100 м вільним стилем, а також 50 м батерфляєм.

Двічі піднімались на п’єдестал пошани хмельничани: Олександр Гуменюк (40-44рр) – переможець в плаванні на спині (50 та 100 м);майстер спорту з офіцерського багатоборства Олександр Мозолев (60-64рр) –  50 м (вільний стиль-другий та  брас -третій); Геннадій Стеценко (55-59рр) –50 м (брас другий та батерфляй- третій)  ; майстер спорту міжнародного класу з гирьового спорту Володимир Ризак (30-34рр) – третій (50 м на спині та 100 м вільний стиль).Кращим брасистом на дистанції 50м став Дмитро Бунін (60-64рр).

Серед жінок найбільшу кількість призових місць на дистанції 50м вибороли хмельничанки Ольга Щербакова (вікова група 55-59 рр), яка була першою в брасі та другою на спині; Вікторія Хіміч (50-54рр) – перша на спині та третя в брасі; Олена Матіяш (55-59рр) – перша в батерфляї та друга у вільному стилі; Наталія Коржова (50-54рр) – друга в брасі та третя у вільному стилі і шепетівчанка Тетяна Романюк (35-39рр) – перша  вільним стилем та третя  на спині.

На дистанції 100 м вільним стилем призові місця розподілись між хмельничанками:

1.Анастасія Бурденюк(25-29рр);

2.Ольга Лисак (30-34рр);

3. Мар’яна Нікітюк  (25-29рр).

Спеціальний приз отримав найдосвідченіший учасник чемпіонату, майстер спорту з офіцерського багатоборства 73-річний Олексій Торопов, який успішно подолав 50м вільним стилем.

Нагородження провели організатори чемпіонату: голова правління  ГО «Хмельницька обласна організація ветеранів спорту», член регіонального відділення НОК України Сергій Флентін та головний суддя, голова обласної федерації плавання Володимир Міщанінов.

Від admin