За підсумками вересня Експертна комісії Національного олімпійського комітету України визначила найкращою спортсменкою місяця Аллу Белінську — чемпіонку світу з вільної боротьби у ваговій категорії до 72 кг.
На чемпіонаті світу в Загребі (Республіка Хорватія) за участю 1200 спортсменів із майже 100 країн, що змагалися у вільній та греко-римській боротьбі, у вирішальному поєдинку українка продемонструвавши майстерність, силу та непохитну волю до перемоги, перемогла срібну призерку чемпіонату Європи-2025 Несрін Бас із Туреччини з рахунком 6:0. На шляху до фіналу вона здолала чемпіонку світу U20, чемпіонку світу та Європи U17 з Хорватії(4:0),
В чвертьфіналі українка перемогла багаторазову призерку чемпіонатів Європи з Франції(4:2). А в півфінальній сутичці здобула перемогу над багаторазовою чемпіонкою Азії U17 та U23 з Киргистану (11:6) всі поєдинки Алла закінчила достроково на «туше».
Цьогорічна світова першість у Загребі стала шостою у її кар’єрі, однак досі нагород на них не здобувала. При цьому на рівні чемпіонатів Європи Белінська — 4-разова медалістка та чинна чемпіонка.
Найкращим тренером вересня 2025 року став Юрій Дячок — особистий наставник Алли Белінської, який підготував спортсменку до тріумфу на світовій та європейських аренах поточного року.
За вагомий внесок у підготовку найкращої спортсменки вересня відзначено Асоціацію спортивної боротьби України та Центральний спортивний клуб Збройних Сил України.
Лауреати спортивного місяця отримають грошові премії, ексклюзивні статуетки та пам’ятні плакетки від Національного олімпійського комітету України під час урочистої церемонії нагородження, що відбудеться 15 жовтня.
Щиро вітаємо переможців із заслуженим визнанням. Дякуємо їм за високі спортивні досягнення та відданість національним олімпійським цінностям.
Довідково
Майстер спорту України міжнародного класу з боротьби вільної Алла Борисівна Белінська, що народилася 8 жовтня 1995року в с. Вільховець колишнього Новоушицького району— одна з найдосвідченіших борчинь у складі збірної України. Своє сходження у спорті розпочала за місцем народження під наглядом Анатолія Власова , потім вдосконалювалася в Херсонському вищому училищі фізичної культури, де її тренували Віктор Лушніков та Володимир Євонов. Напередодні Олімпійських ігор-2020 на запрошення нашого титулованого земляка Андрія Стадніка перебралася до Львова, проте в Токіо бажаних результатів не досягла .
З 2021 року проживає в Хмельницькому і постійно займається боротьбою в Обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді, покращуючи майстерність у співпраці з тренером Юрієм Дячком.
Наразі представляє на всеукраїнській і міжнародній аренах Львівську область ЗСУ, де її другим наставником є Ігор Дух.