10 травня в спортивно-оздоровчому комплексі «СВ» міста Хмельницького з метою вшанування пам’яті титулованого спортсмена Олександра Пєлєшенка, загиблого у російсько-українській війні, збереження його внеску в розвиток спорту, формування відчуття патріотизму і єдності української нації, популяризації здорового способу життя проведено турнір з важкої атлетики.
Спортивний захід відбувся за ініціативи дружини Героя – Діани та його друзів. На змагання прибули десятки місцевих спортсменів, тренерів і просто шанувальників його таланту, а також очільники міста Хмельницького та області.
Під час урочистого відкриття змагань до присутніх звернулася Діана, яка під час демонстрації відеоматеріалів згадала 30-річний життєвий шлях Олександра. Ще на початку своєї спортивної кар’єри він із рідної Луганщини перебрався на Хмельниччину, де йому були створені належні умови для тренувань у співпраці з досвідченими наставниками Юрієм Чикидою та Михайлом Мацьохою. Згодом прийшли успіхи на міжнародному рівні: четверте місце на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро, дві перемоги на чемпіонатах Європи (2016 та 2017 роки).
У 2022 році, з початком повномасштабного вторгнення росіян, Олександр Пєлєшенко добровольцем пішов захищати українське майбутнє. На жаль, у травні 2024 року він повернувся на щиті, так і не побачивши свого сина Давида, який народився після його загибелі під час виконання бойового завдання. Посмертно нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
З подякою до організаторів турніру звернувся і голова відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області Віталій Огон, який вручив Діані Пєлєшенко Пам’ятний знак НОК України «Янголам спорту присвячується» та подарунок.
До турніру під гаслом: «Пам’ятати – це дія!» долучилися 115 спортсменів із Хмельницької, Львівської, Вінницької, Волинської, Закарпатської, Житомирської, Полтавської, Дніпропетровської, Чернігівської, Харківської областей та міста Києва. Вони змагалися у трьох групах: вихованці ДЮСШ до 17 років, професіонали, діти-аматори.
Переможці та призери кожної вікової групи і вагової категорії були відзначені грамотами, медалями та призами.
Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, який особисто був знайомий з Олександром Пєлєшенком, висловив упевненість, що з часом турнір має стати міжнародним.
Тож пам’ять про Олександра живе не лише у спогадах, а й у справах, які об’єднують людей, підтримують молодь та надихають рухатися вперед.
Слава Україні!