Виконком Національного олімпійського комітету України за поданням національних федерацій і за підсумками детального аналізу й розгляду Робочої групи з підготовки до Ігор в Пекіні у відповідності до міжнародної та національної систем відбору затвердив склад команди України на ХХІV зимові Олімпійські ігри.

45 спортсменів представлять нашу країну в 12 спортивних дисциплінах: біатлоні, бобслеї, гірськолижному спорті, лижному двоборстві, лижних гонках, санному спорті, скелетоні, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліну, фігурному катанні, фристайлі та шорт-треку.

Це на 12 атлетів більше, ніж на попередніх зимових Олімпійських іграх в Пхьончхані-2018.

Вперше в історії зимових Ігор Україна буде представлена у змаганнях змішаних команд з фристайлу (акробатика) та в жіночому бобслеї (монобоб).

Після перерви у два олімпійських цикли, до складу нашої збірної повернулися представники шорт-треку і одразу з 2-а перепустками на Ігри, та фігуристи у командних змаганнях.

Востаннє українські стрибуни на лижах з трампліну були представлені ще на Іграх у Ванкувері в 2010 році. І ось через 12 років в олімпійському Пекіні ми побачимо виступ одразу 3-х наших спортсменів.

Суттєво покращили позиції і фристайлісти, збільшивши своє представництво у порівнянні з минулими Іграми з 2-х до 5-и спортсменів. Серед них, вже вчетверте поспіль (2010, 2014, 2018, 2022р.р.), буде і 34-річна хмельничанка , майстер спорту України міжнародного класу Ольга Полюк.

Склад Олімпійської команди-2022 нараховує 4-и Олімпійські чемпіони: біатлоністки Олена Білосюк (Підгрушна), Юлія Джима, Валентина Семеренко та фристайліст Олександр Абраменко, а також 3-и призери Юнацьких Олімпійських ігор – фігуристи Олександра Назарова-Максим Нікітін та Іван Шмуратко.

Делегацію України, крім спортсменів, відповідно до звернень національних федерацій, доповнили: 26 тренерів, 10 лікарів та масажистів, 7 представників технічного персоналу.

З огляду на те, що всі олімпійські об’єкти зимових Ігор-2022 будуть поділені на 3 кластери – Пекін, Яньцин та Чжанцзякоу, учасники відповідно будуть розташовуватися у 3-х Олімпійських селищах, де вирішення усіх організаційних, управлінських, комунікаційних та логістичних питань, пов’язаних з перебуванням команди та її інформаційним забезпеченням здійснюватиме 7 представників адміністративного персоналу.

З усім персональним складом національної збірної команди України на ХХІV зимові Олімпійські ігри в Пекіні (спортсмени, фахівці: тренери, масажисти, судді, члени адміністративно-організаційного супроводу) можна ознайомитися на сайті НОК України.

 Довідково:

XXIV зимові Олімпійські ігри в Пекіні відбуватимуться з 4 по 20 лютого.

Столиця Китаю стане першим містом, що прийме Ігри як з літніх (2008р), так і зимових (2022р) видів спорту .

Загалом біля 3 тисячі атлетів з усього світу розіграють 109 комплектів нагород у 15 видах програми.

Вперше до програми Ігор-2022 увійшли 7 нових дисциплін: монобоб у жінок, змішана естафета у шорт-треку, змішані командні змагання зі стрибків на лижах з трампліну, змішані командні змагання з акробатичного фристайлу, жіночий та чоловічий біг-ейр вільним стилем, змішані командні змагання зі сноуборд-кросу.

Все це дає можливість з впевненістю сказати, що зимові Олімпійські ігри в Пекіні стануть найзбалансованішими у гендерному плані в історії. У порівнянні з Пхьончханом-2018 відсоток жінок збільшився з 41 до 45.

Загалом за роки Незалежності українці на зимових Іграх здобули 8 нагород: 3 – золоті, 1 – срібну та 4 – бронзові медалі:

 «Золото»:

Оксана Баюл (фігурне катання, Ліллехаммер-1994);

 Юлія Джима, Віта Семеренко, Валентина Семеренко, Олена Підгрушна (біатлон, естафета, Сочі-2014);

 Олександр Абраменко (фристайл, акробатика, Пхьончхан-2018)

«Срібло»:

Олена Петрова (біатлон, Нагано-1998);

«Бронза»:

Валентина Цербе (біатлон, Ліллехаммер-1994);

Лілія Єфремова (біатлон, Турин-2006);

 Олена Грушина-Руслан Гончаров (фігурне катання, Турин-2006);  Віта Семеренко (біатлон, Сочі-2014).

Від admin