18-20 квітня у Кам’янці-Подільському відбулися традиційні змагання з легкоатлетичних метань на честь Олімпійських чемпіонів 1972року– уродженців Хмельниччини Фаїни Мельник (метання диска) та Анатолія Бондарчука (метання молота).

Змагання, що наразі проводяться під патронатом Національного олімпійського комітету, були започатковані 11 років тому Федерацією легкої атлетики Хмельницької області. А після активного долучення до їх організації у 2011 році регіонального відділення НОК України і кафедри легкої атлетики місцевого Національного університету набули популярності як відкритий обласний турнір.

 Окрім вказаного традиційного турніру, у 2018 році за підтримки Федерації легкої атлетики України в Кам’янці-Подільському вперше відбулися Всеукраїнські змагання з метань.

Цьогоріч у них взяли участь біля 130 учасників: спортсмени п’яти вікових груп (кадети, юнаки, юніори, молодь, дорослі)  і ветерани – представники 14 областей та міста Києва. Упродовж трьох днів вони виборювали нагороди на стадіоні місцевого Національного університету імені Івана Огієнка , де  27 березня офіційно здано в експлуатацію сучасний сертифікований сектор для метання молота і диска, та на стадіоні і імені Григорія Тонкочеєва.

А розпочалося це цікаве спортивне дійство з урочистого параду, під час якого спортсменів привітали організатори і почесні гості турніру: ректор національного університету Сергій Копилов, головний тренер штатної збірної команди України з легкоатлетичних метань Максим Островський перший заступник голови відділення НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін, представники депутатського корпусу, які згадали досягнення уславлених земляків-олімпійців і побажали учасникам покращити власні рекорди.

Після підняття Державного прапора України почесним гостям було вручено запашні короваї. Посприяли створенню хорошої атмосфери погода та виступи найкращих вокалістів і танцювальних колективів міста. І атлети  скористалися цим. Більшість учасників змагань змогли реалізувати свій потенціал сповна, продемонструвавши 1 результат на рівні майстра спорту України міжнародного класу,10-майстра спорту, а 7-виконали нормативи на офіційні міжнародні змагання європейського рівня .

Найбільш цікавими були протистояння чоловіків в секторі для штовхання  ядра, де зійшлися лідери вітчизняної легкої атлетики в цьому виді. Перемогу, як і торік, здобув сумчанин Ігор Мусієнко, який досяг в найкращій спробі 19,85 м. Гідну конкуренцію йому склав Віктор Самолюк з Київщини (19,74 м-особистий рекорд). Лише після виконання заключної-шостої спроби, стало відомо що першість у метанні молота виборов закарпатець Сергій Перевозніков (69,40м),який отримав незначну перевагу над Володимиром Мисливчуком з Рівненщини(68,09м). А у жінок відзначились Ірина Климець з Волині, котра метнула молот на 68,72 м (рівень МСУМК) та кам’янчанка, рекордсменка Хмельницької області з метання диска, срібна призерка чемпіонату світу-2019 серед ветеранів Олена Поблічко, яка перевершила найвище досягнення України у штовханні ядра серед жінок вікової групи 55-59 років. Нормативи на чемпіонат Європи серед молоді U23 виконали: Віктор Климук (Київ, ядро-18,23м) ,Іван Поваляшко(Сумська область,диск-54,53м),Анна Дунаєвська (Харків,диск-51,74м).  А на європейську юніорську першість U20 кваліфікацію подолали:Тетяна Кравченко(Київська область, ядро-15,27м),Ганна Хопяк (Харківська область, ядро-14,52м),Валерія Дейкун (Херсонська область, диск-47,65м).

Чимало уваги глядачів було прикуто також до 83-річного майстра спорту СРСР,  чернівчанина Михайла Дугаєва-переможця за рейтингом серед чоловіків-ветеранів, який продемонстрував гарні результати у метанні диска і штовханні ядра, та 12-річного Артема Черкашина з Луцька-срібного призера у метанні молота серед юнаків U16 .

В рамках змагань у Кам’янець-Подільському національному університеті ім. І. Огієнка також відбулася науково-практична конференція за участю науковців та провідних фахівців з Національного університету фізичного виховання і спорту (Київ) та заслужених тренерів України  «Актуальні проблеми підготовки спортсменів високого класу та шляхи її оптимізації в сучасному спорті». У її програмі були як практичні рекомендації і майстер-класи, так і теоретичні лекції.

В командному заліку обласного турніру до призової трійки потрапили: серед міст – 1.  Кам’янець-Подільський. 2. Старокостянтинів 3. Хмельницький.

Серед районів та об’єднаних територіальних громад – 1. Дунаєвецький район 2. Летичівський район 3. Гуменецька ОТГ.

Усі переможці та призери всеукраїнських змагань і відкритого обласного турніру в особистому заліку отримали грамоти, дипломи, медалі, cувенірну продукцію, команди-кубки від організаторів. Cпортсменам, котрі продемонстрували високі результати, та доповідачам науково-практичної конференції дісталися оригінальні подарунки від спонсорів.

  З найкращого боку під час проведення усіх запланованих заходів турніру проявили себе представники кафедри легкої атлетики національного університету на чолі з її керівником Леонідом Гурманом-членом виконкому обласного відділення НОК, організаційним делегатом змагань. Вже у наступному році організатори сподіваються підняти статус змагань до рівня міжнародних, а поки що тут продовжує перебувати на навчально-тренувальних зборах група провідних українських спортсменів-метальників та їх наставники.

Від admin