21-22 вересня Івано-Франківськ приймав командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2009 р. н. та молодших. Всього у змаганнях взяло участь 620 атлетів та атлеток із 22 регіонів України.

За підсумками їх виступів першою стала Чернігівська область (627 очок). Другу та третю сходинки п’єдесталу розділили Дніпропетровська та Волинська області (614 очок), збірна Хмельниччини-на 6місці (27 учасників, 517 очок).

Вкотре потужно виступила команда Старокостантинівської ДЮСШ, четверо представників якої з шести увійшли до чільної трійки.

Віталій Тарасюк розпочав перший день чемпіонату  яскраво. Спортсмену вдалось оновити рекорд України U16 на дистанції 3000 м зі спортивної ходьби, випередивши найближчого суперника на хвилину. Результатом 12 хв 38,96 сек покращив свій же попередній рекорд 12хв53,02сек, встановлений цьогоріч 7 червня в Кропивницькому. Чим приніс додаткових 100  очок, закріпивши командну перемогу Старокостянинівської ДЮСШ над іншими 65 збірними.

З особистим рекордом (2хв17,53сек) Марія Побережник перемогла у бігу на  800 м серед дівчат.

Віталіна Шелудченко вдалою спробою на 1,62м другою завершила свій виступ в секторі для стрибків у висоту.

Перебуваючи не в найкращих кондиціях після хвороби, талановита і багатостороння Дарина Крупчинська все ж спромоглася також посісти  друге місце в семиборстві (3813 очок) . Наймолодші не підвели своїх лідерів: Олександр Курочка, 2011р.н., став 13 в стрибках у висоту серед юнаків (1,50м), а Ніна Якимовська, 2010р.н.,посіла 12 місце в метанні диска(24,41м)серед дівчат.

Відзначились окремі юні атлети Хмельниччини і з інших регіонів. Так, представник Кам’янець-Подільської ДЮСШ№1 Роман Кузмінський став кращим в стрибках у довжину (6,26м) і виборов 2місце у потрійному стрибку (13,60м).

Другою фінішувала в спортивній ходьбі на 3000м(15хв33сек) славутчанка Дарина Козка, а нетішинка Вікторія Рудика пробігла 400м за 1 хв 00,12 сек, забезпечивши собі також другу підсумкову позицію серед дівчат, крім того посіла 4 місце на двохсотметрівці (26,71сек) .

Драматично завершилися змагання юнаків на 800м: Даниїл Лебідь з Ужгорода виграв свій третій забіг за 2хв05,89сек, а нетішинець Олександр Васілінчук став кращим в четвертому забігу з результатом 2хв05,98сек. Тож перемога  з різницею лише 0,09сек дісталася спортсмену з Закарпаття, а Олександр опинився на другому місці .

На увагу заслуговують також успішні виступи:

5 місце -Анна Михнюк,2010р.н.,Славута,біг на 1500м(5хв06,01сек);

6 місце-Дар’я Боднар,2010р.н.,Хмельницька ДЮСШ№1,спортивна ходьба на 3000м(5хв06,01сек);

9місце-Ольга Поліщук,2012р.н.,Нетішин,біг на 100м(13,42сек).

Рейтинг команд ДЮСШ

1.Старокостянтинівська-270очок.

2.КЗКропивницька-168очок.

3.Володимирська Волинської обл.-161очко.

26.Нетішинська-72очки.

27.Славутська-70очок.

34. Кам’янець-Подільська №1-58.

42. Хмельницька №1-46.

65.Шепетівська-0.

У підсумку легкоатлети Хмельниччини даної вікової групи U16 значно покращили минулорічні показники, коли збірна області посіла 12місце (388очок), а старокостянтинівці стали четвертими (168 очок).

Вітаючи юних легкоатлетів Хмельниччини  та їх наставників з вдалим виступом в Івано-Франківську, бажаємо подальшої успішної спортивної кар’єри, примноження вагомих здобутків на міжнародних аренах уславлених земляків-попередників Степана Байдюка, Анатолія Бондарчука, Фаїни Мельник, Віти Паламар, Марини Бех-Романчук, Вікторії Ткачук, Віктора Черниша!