20 вересня в Литві відбувся 50-й Міжнародний фестиваль спортивної ходьби «Алітус 2024» за участю спортсменів з Литви, Латвії, Німеччини,України.  Українські скороходи  були представлені  олімпійською збірною.

Честь офіційно відкрити  фестиваль мала наша землячка  Людмила Оляновська з Солобковець, котра наразі проживає в Броварах і представляє Київську область. Вона-бронзова призерка цьогорічного чемпіонату Європи стала однією з двох факелоносців на цій урочистій церемонії.

Потужно проявили себе українці і на дистанції. На 10000м  наші жінки фінішували першою четвіркою – перемогла Людмила Оляновська42хв25,77сек, другою прийшлаМарія Сахарук з Волині – 43хв25,43сек, третьою Ганна Шевчук з Прикарпаття – 45хв18,85сек, трохи не вистачило до п’єдесталу 20-річній Валерії Шоломіцькій з Волині, яка стала четвертою 46хв00,21сек.

У змаганнях чоловіків на цій же  дистанції українці здобули дві  медалі – золото виграв Сергій Світличний 39хв12,33сек, срібло – Микола Рущак – 39хв52,40сек. Обоє з Сумщини. Компанію їм на п’єдесталі склав  латвієць Райво Сайльгрізііс  39хв56,49сек.

У змаганнях в категорії юніорів U20 переміг українець Едуард Муравський з Волині– 43хв48,19сек.