Легкоатлети з Хмельниччини на передових позиціях в Україні

20 червня у Луцьку завершився чемпіонат України-2021 з легкої атлетики за участю 500 найсильніших спортсменів з усіх регіонів держави, в тому числі 6 представників нашої області.

Лідер вітчизняної Королеви спорту в стрибках у довжину хмельничанка Марина Бех-Романчук у фіналі в третій спробі приземлилась на 6,76 м, і ця позначка виявилася для неї переможною, а для решти суперниць – недосяжною. Сім років поспіль Марина здобуває чемпіонство. І хоча свій потенціал їй не вдалося повністю продемонструвати в Луцьку, вони з досвідченим тренером Вадимом Крушинським усвідомлюють, що необхідно виходити на пік форми через місяць – на час проведення Олімпійських ігор в Токіо.

А до цього найвідповідальнішого змагання 2021 року у насиченому липневому графіку міжнародних стартів в Марини передбачено ще ряд виступів, зокрема на етапах “Діамантової ліги” в Осло та Стокгольмі.

Порадували своїх наставників молоді перспективні легкоатлети нашого краю з Кам’янця- Подільського. Так, юніор Андрій Атаманюк зумів в некомфортних погодних умовах (висока температура з поривами вітру) покращити особисте досягнення в бігу на 5000м одразу на 20 секунд  (14хв41,15сек) і посісти 7 місце в компанії досвідчених чоловіків.

Тричі стартувала на доріжках Ірина Шершал, досягнувши своїх найкращих результатів в бігу на 400м (57,30сек) та 800м (2хв 15,62сек і 2хв16,76сек-7місце). А Єлизавета Швець посіла 11 місце в стрибках у висоту-1,65м.

Продовжила свою переможну ходу вихованка Нетішинської КДЮСШ Вікторія Ткачук, котра після трьох виграних поспіль міжнародних змагань здобула звання чемпіонки України в бігу на 400 м з бар’єрами, повторивши власний рекорд-54,60сек. Вона налаштована покращити свої результати в подальшому, особливо на другій для себе Олімпіаді. Тренується Вікторія наразі під наглядом італійського фахівця, представляючи Донецьку область.

Якщо третє місце вихованки Старокостянтинівської ДЮСШ, а нині киянки- Наталії Юрчук (Ручківської) в бігу на 100м з бар’єрами (13,68сек) вже стало закономірним в останні роки, то її перемога в бігу на 200 м з особистим рекордом (24,11сек)- приємний сюрприз, в тому числі і для першого тренера Володимира Гоняка.

Варто відмітити ще кількох виходців з нашої області, котрі посіли високі місця у бігу на 1500м: Олег Каяфа з Красилівщини – срібний призер (3хв47,31сек), Олександр Вуйко з Летичевщини -8 (3хв 52,36сек), Андрій Аліксійчук з Шепетівщини -9 (3хв 54,01сек).

Шкода, що ці та інші спортсмени-легкоатлети високого рівня не мали мотивації і належної підтримки, щоб залишитися в складі збірної Хмельницької області . З 21 червня група легкоатлетів-олімпійців національної команди України, переважно зі стрибкових дисциплін, разом зі своїми особистими тренерами перебувають в місті Хмельницькому на навчально-тренувальному передолімпійському зборі.

Comments are closed.