Бібліотечна система Хмельниччини поширює ідеї олімпізму

Для підвищенням інтересу різних верств населення до спорту за ініціативи обласного відділення НОК України в Хмельницькій області бібліотекарі подільського краю долучилися до відзначення  річниці Міжнародного олімпійського комітету та з середини червня активно висвітлювали олімпійський рух.

При цьому, вони використовували переважно літературу та плакати, надані їм під час Всеукраїнської акції НОК України «Олімпійська книга» в 2011-2021 роках, а також видання місцевих краєзнавців та фахівців сфери фізичної культури, запрошували титулованих місцевих спортсменів.

 Зокрема, спеціалісти обласної універсальної наукової бібліотеки двічі на тиждень (вівторок і четвер) організовували олімпійський книжковий майданчик під відритим небом у сквері ім. Т. Шевченка. 24 червня спільно з представниками регіонального відділення НОК поруч з розгорнутою оглядовою книжковою виставкою «Спорт для всіх»  провели флешмоб «Ігри, що підкорили світ».

23 червня у читальній залі центральної бібліотеки Хмельницької міської централізованої бібліотечної  системи  член Асоціації спортивних журналістів України, факелоносець естафети олімпійського вогню 1980 року, переможець І Європейських ігор майстрів, заступник голови відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницького області Віктор Флентін зустрівся з юними читачами з Навчально-виховного об’єднання-5 та бібліотекарями міста.

Віктор Володимирович, як дослідник історії спорту на Поділлі, поділився своїми останніми інформаційними знахідками та розповів про нові досягнення хмельничан в олімпійських видах спорту. Присутні мали змогу ознайомитися з експонатами книжкової виставки «Сила олімпійського руху» і талісманами Ігор, взяти участь в Олімпійській вікторині, символічній естафеті олімпійського вогню.

 Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва теж активно сприяє поширенню серед молоді олімпійських принципів та формуванню здорового способу життя в юнацькому середовищі.

23червня  на майданчику перед  бібліотекою на найактивніших юних   читачів чекали веселі  вікторини, атлетичні змагання, конкурси на кмітливість, найцікавіші книги  та яскраві призи від обласного відділення НОК.  

У відділі читального залу для всіх користувачів діяла книжково-ілюстративна виставка «Світ спорту і спорт світу». Зацікавлені містяни, беручи до рук прекрасні і змістовні книги, альбоми, журнали, змогли здійснити екскурс у витоки зародження Олімпійського руху, відшукати не лише цікаву і неочікувану, а й корисну та пізнавальну інформацію, зокрема про призерів Олімпійських, Паралімпійських, Юнацьких Олімпійських ігор, які представляли Хмельниччину на цих найпрестижніших міжнародних спортивних змаганнях.

Фахівці читального залу акцентували увагу всіх, хто зацікавився даною тематикою, на окремих періодичних виданнях, збірниках практичних порад щодо занять спортом та різними оздоровчими методиками.

На згаданих заходах відвідувачі отримали сувенірну продукцію серії Olympic Day з надписом «Заряджайся спортом». Мета таких акцій не лише інформувати молодь про спортивні здобутки інших, але й мотивувати до занять спортом та ведення здорового способу життя.

Сподіваємось, що приклад олімпійців навчить багатьох сміливо торувати складні життєві шляхи і приведе багатьох зацікавлених у спортивні зали, на стадіони, в басейни.

Comments are closed.