На основних змаганнях для неолімпійських видів спорту- ХІ Всесвітніх іграх, що тривали з 7 по 17липня у американському Бірмінгемі, було розіграно 223 комплекти медалей в 34 дисциплінах, а усього на подіум підіймалися спортсмени з 73-х різних країн. Всього на цей престижний міжнародний спортивний форум прибуло біля 4500 атлетів з понад 100 держав. Росіян і білорусів не допустили через війну проти України.

Збірна України була представлена на Всесвітніх іграх-2022 рекордною кількістю членів національної команди (сто два атлети) і показала найкращий результат у своїй історії на цих змаганнях, завоювавши 45 медалей (більше в Італії – 49 та Німеччини – 47), з яких 16 золотих, та фінішувала на третьому місці у медальному заліку. Усі ці показники – найкращі для України: попередній рекорд – 29 нагород, в тому числі 10 золотих.

Із 4-х представників Хмельниччини єдину (бронзову) медаль у паурліфтингу здобула кам’янчанка Тетяна Мельник.

(На попередніх Х Іграх вона виборола срібло у цій дисципліні, а бронза дісталася кікбоксеру Роману Головатюку, також з міста над Смотричем.)

Україна виграла окремий медальний залік у пауерліфтингу та муай-таї. А загалом українці завоювали медалі в 13 видах спорту з 19, в яких брали участь. Це не найбільший показник серед країн на Всесвітніх іграх-2022: Франція виграла нагороди у 20 видах спорту.

До останнього Україна та США боролися за другу позицію в медальному заліку за якістю нагород: американці обійшли українців за рахунок більшої кількості «срібла». Перше місце в з великим відривом здобула Німеччина, далі «на подіумі» – США та Україна.

Довідково

За інформацією Міністерства молоді та спорту України, з початку повномасштабної війни Росії проти України було зруйновано понад 100 українських спортивних об’єктів.

З початку широкомасштабного вторгнення загинуло понад 100 українських спортсменів і тренерів. Ще 22 перебувають у полоні. Понад три тисячі спортсменів наразі воюють із Росією в лавах української армії. Серед волонтерів – понад 1100 спортсменів і тренерів.

Україна отримає $54 000 для відновлення після війни від організаторів Всесвітніх ігор-2022.

Упродовж Ігор тривала благодійна акція на підтримку України.

З кожного квитка, проданого на змаганнях, один американський долар перераховувався на потреби України. Таким чином за весь турнір, який тривав 11 днів, було зібрано 54 тисячі.

Згідно з рішенням Міжнародної асоціації Всесвітніх ігор (IWGA) та СКУ, ці гроші будуть використані на відновлення спортивної інфраструктури, що була пошкоджена або зруйнована внаслідок війни, яку розв’язала Росія.