Олімпійська спадщина Хмельниччини крізь призму Ігор-1972 в Мюнхені

26 серпня – 11 вересня 1972року у Мюнхені (Німеччина) проводились Ігри ХХ Олімпіади ,яка стала найуспішнішою для уродженців Хмельницької області, адже усі четверо подолян здобули на ній нагороди.

З нагоди такої знакової для краю ювілейної події  в офісі відділення Національного олімпійського комітету  України в Хмельницькій області з 15 вересня по даний час розгорнуто тематичну виставку ”Ігри ХХ Олімпіади . 50 років потому“.

До її експозицій, зокрема, увійшли: плакати, фотографії, понад 30 книг,102 нагрудних значки, 160 почтових марок, випущених в різних країнах  до  Ігор 1972 в Мюнхені і Саппоро, афіші  та програми змагань на честь уславлених земляків : олімпійських чемпіонів – молотобойця Анатолія Бондарчука, дискоболки Фаїни Мельник, веслувальника-байдарочника Юрія Філатова та бронзового призера футболіста Володимира Капличного, а також інших українських атлетів –героїв тієї Олімпіади: Валерія Борзова, Миколи Авілова, Олександра Шапаренка, Якова Железняка та інших.

Виставку вже мали можливість відвідати понад 250місцевих та іногородніх фахівців спорту,  студенти,  діти та їх батьки ,з якими тут проводились екскурсії, реалізовувались проєкти “Олімпійський урок”,  “Моя олімпійська мрія”,  “ОlympicLab”.

Зустрічі та заходи з ними проводили керівники та члени відділення НОК, в тому числі олімпійці Сергій Нагорний , Людмила Головченко, заслужений тренер України Анатолій Новіков. 

Особливу увагу відвідувачі приділяють  авторським виданням олімпійців:

А.Бондарчук. “Автографи золотого молота”,” Молодь”, 1984 та В.Капличный, М.Красуцкий ,”Футбол-не только игра”, Каменец-Подольский,1996, копії двох почтових марок- Вірменії і Об’єднаних Арабських Еміратів із зображенням Фаїни Мельник в момент метання диска.

Молодь цікавиться також спортивним інвентарем, беручи до рук справжні молот, диск, спис, весло чи м’ячі, а також життєвим шляхом олімпійців 1972року.

Найбільш активні, що поповнюють  новими експонатами виставку, отримують сувенірну олімпійську атрибутику НОК України та роблять фото- відео знімки.

Символічно, що через півстоліття, а саме 19 серпня поточного року,  на Олімпійському стадіоні Мюнхена вихованці легкої атлетики Хмельниччини умовно підхопили естафету від своїх уславлених земляків Фаїни Мельник та Анатолія Бондарчука, здобувши дві нагороди чемпіонату Європи. Хмельничанка Марина Бех-Романчук виграла золоту медаль в потрійному стрибку, а Вікторія Ткачук стала срібною призеркою в бігу на 400м з бар’єрами.

Comments are closed.