легка-атлетикаКомандний чемпіонат України з легкої атлетики в Кіровограді за участю понад 460 учасників, в тому числі 5 заслужених, 54 майстрів міжнародного класу та 160 майстрів спорту, приніс нашим землякам рекорди, призові місця і ліцензії на офіційні європейські чемпіонати.

Зокрема, у бігових дисциплінах відзначилися 4 вихованці заслуженого тренера України з Полонного Володимира Ліщука. 20-річна мс Вікторія Калюжна стала третьою в забігу на 3000 м. серед жінок з результатом 9 хв. 09,46 сек., перевершивши попередній рекорд Хмельниччини (9 хв. 15,40 сек.), що був продемонстрований олімпійкою мсмк Тетяною Філонюк (теж з Полонщини) 20 травня 2007 року в Києві. Таке ж місце посів досвідчений мсмк Олег Каяфа на 800-метрівці (1 хв.49,56 сек.), коли  лише на 0,01 сек. випередив найближчого переслідувача з Одеси. Він же фінішував четвертим у бігу на 1500 м. (3 хв. 44,64 сек.). До залікової 12-ки пробилися в бігу на 3000 метрів серед чоловіків майстри спорту Ігор Порозов (9місце-8 хв. 23,25 сек.) та Єгор Жуков (11місце – 8 хв. 33,84 сек.), що наразі  перебувають не в оптимальному стані.

Друга підсумкова позиція мсмк Олександра Корчміда (Київська-Хмельницька області) в стрибках у висоту з жердиною (5 м. 20 см.) навряд чи задовольнила цього досвідченого атлета.

Це ж саме стосується виступів хмельничанки мсмк Марини Бех, що не змогла цього разу продемонструвати свій потенціал і завершила змагання в стрибках у довжину серед жінок четвертою (6 м 37 см.) та мсмк Дмитра Тидня (7 місце у потрійному стрибку).

Гідно боролися і пробилися до чільної десятки кам’янчани, учні заслуженого тренера України Василя Ліщука:  Михайло Нижній (біг на 400 м.- 48,26 сек. – 9 місце),  Віталій Капітанець (біг на 5000 м. -15хв.04,50 сек.- 9 місце).

Помітними були на бігових доріжках і в секторах вихованці ДЮСШ Хмельниччини, що нині підвищують свою майстерність за межами нашого краю.

20-річна мс Вікторія Ткачук з Нетішина впевнено виграла 400-метрівку у жінок (53,09 сек.). Її однолітка мсмк Олена Сідорська з Полонного фінішувала другою на 800-метрівці (2 хв. 02,59 сек.) Вони вже відібралися на молодіжний чемпіонат Європи. Та найбільшого прогресу досяг 17-річний Андрій Аліксійчук  з Шепетівщини, що здолав нормативи для участі в чемпіонаті Європи серед юніорів у двох видах (1500 м.- 3 хв.46,54 сек. – 7 місце, 800 м. – 1 хв. 51,42 сек. – 11 місце). Усі троє нині представляють Донецьку область мс Микола Нижник зі Старокостянтинова приніс хороші очки Києву, зайнявши третє місце у бігу на 5000м. (14 хв.07,44 сек.).

Варто вклонитись уродженці Хмельницького  змс Віті Паламар, котра у свої 37 років виборола третє місце в стрибках у висоту серед жінок (1 м. 86 см.). Сподіваємося що ця найтитулованіша наша легкоатлетка-землячка, ще не сказала останнього слова у спорті.

На чемпіонаті України зі спортивної ходьби на 20 кілометрів в Олександрії (Кіровоградська область) срібну нагороду серед молоді (до 23 років) з результатом 1год.39хв.47сек. виборола майстер спорту Олександра Оляновська, 1994 року народження. Можливо їй нададуть шанс виступити разом з титулованою старшою сестрою Людмилою на молодіжному чемпіонаті Європи. Нині сестри виступають за Київську область, а Людмила Оляновська приносить ще й залік і рідній Хмельниччині .

Народилися сестри в Солобківцях, а розпочали заняття спортивною ходьбою у групі ярмолинецького тренера Євгена Тараканова.