БакуВ азербайджанській столиці завершилися І Європейські ігри. З 12 по 28 червня українські атлети гідно представили нашу державу, примножуючи славні традиції вітчизняного спорту. На честь їх успіхів лунав гімн України та здіймався національний прапор.

В Баку наша збірна здобула 46 (8 золотих+14 срібних +24 бронзових) медалей і стала 5-ю за кількістю нагород та посіла 8-е загальнокомандне місце за числом золотих медалей серед 50 країн континенту.

Вагомий внесок у підсумковий успіх вітчизняних спортсменів зробили атлети, життєво пов’язані з Хмельниччиною.

Серед тих, хто безпосередньо представляв наш край, до призової трійки та чільної десятки пробилися:

1 місце – Аліна Комащук та Ольга Жовнір (фехтування на шаблях, командна першість) з Нетішина;

1        місце – Аліна Махиня (вільна боротьба, вагова категорія 69 кг.) – Донецька/Хмельницька області;

3 місце – Віктор Петров (бокс, вагова категорія 64 кг. ) – Тернопільська/Хмельницька області;

5 місце – Дмитро Янчук (веслування в екіпажі каное-двійки, дистанція 1000 м.) з Хмельницького;

6 місце –  Інна Грищун (веслування в екіпажі байдарки-четвірки, дистанція 500 м.) з Хмельницького;

8 місце –  Аліна Комащук (фехтування на шаблях, індивідуальний турнір) з Нетішина.

Срібною медалісткою в індивідуальній гонці з роздільного старту (велоспорт на шосе) стала вихованка хмельницького ДЮСШ №4 Ганна Соловей, котра з 14 років представляє Луганську область. Вона також фінішувала 10-ю у груповій гонці.

Призерами стали деякі студенти Кам’янець-Подільського Національного університету, які, на жаль, не виступають за нашу область: 2 місце – Ігор Радівілов та Микита Єрмак (спортивна гімнастика, командна першість), 3 місце – Світлана Ярьомка (дзюдо, вагова категорія понад 78 кг.) та Георгій Зантарая  і Кеджау Ньяболі (дзюдо, командна першість).

Вдалі старти українців на Європейських іграх стали важливим етапом підготовки до ХХХІ Олімпіади – 2016 в Ріо-де-Жанейро.