Пам’ятаємо

Друга світова війна(1939р–1945р) – найбільш кривава і жорстока сторінка в історії людства. 8 травня Україна разом із світовою спільнотою вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, всіх тих, кого торкнулась ця війна – військовополонених, остарбайтерів, підпільників, дітей війни, цивільних, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села, адже війна – це не тільки бої і фронти,  війна – це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

У День пам’яті та примирення Хмельниччина згадує всіх своїх земляків, які не повернулися з фронтів, всіх закатованих і замучених нацистами, всіх, чиє життя назавжди було обпалене війною. Вшановуючи їх, представники відділення Національного олімпійського комітету України в Хмельницькій області разом з ветеранами ІІ світової поклали квіти до меморіального комплексу «Вічний вогонь», пам’ятників на військовому кладовищі у Хмельницькому. Там особливу увагу приділили пам’ятному знаку, на місці якого скоро будуть розпочаті роботи по зведенню меморіального комплексу на честь понад 2400 хмельничан, які загинули на фронтах Другої світової війни. Ініціатива створення цього пам’ятного об’єкту належить члену виконкому відділення НОК Віктору Барбалюку ще з 1986 року, а наразі увійшла в стадію реалізації, адже завдяки спонсорам та благодійникам  вже зібрано будівельні матеріали згідно затвердженого проєкту, погоджуються всі дозвільні документи.

8 та 9 травня – День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – це нагадування нам, нащадкам, про страшну катастрофу. Ці дати – застереження, для всіх про те, що збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією неможливо вирішити жодні питання міжнародної політики.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і потенційно загрожує миру у всій Європі. Вже восьмий рік ми захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. І тому зараз, як ніколи, ми цінуємо мир, та готові категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. І саме тому, згадуючи Другу світову ми говоримо: “НІКОЛИ ЗНОВУ!”

Comments are closed.